شکایت از فروشگاه اینترنتی فروش کالاهای وارداتی حق گمرک دار

0 امتیاز
72 بازدید
سوال شده بهمن 30, 1396 در خرید و فروش اینترنتی توسط masoudkord

با سلام
بنده خریدی از سایت ... داشتم. این خرید ابزار قفل بوده و از فروشنده سایت پرسیدم که بنده فردی معمولی هستم آیا می توانم از محصولات شما خریداری کنم ؟ ایشان در جواب گفتند مشکلی نیست  و ابزاری ساده است  و نیازی به مدارک نیست (به نوعی اغفال و وعده).
بنده هم پرداخت اینترنتی به مبلغ   74 هزار تومان را انجام دادم. از مهر امسال این ماجرا شروع شد و خرید را از چین انجام دادند. اما به دلایلی در گمرگ متوقف شد و تحویل داده نشد. با ایشان تماس داشتم و اذعان داشتند که مقصر خودمون هستم که ارسال این نوع کالا برای شهرستان کوچکی که بنده در آن زندگی می کنم  ارسال داشتیم  و در سوابق فروش  با این شهر  که من هستم  این مشکل گمرگی داشتن و یه بار دیگه بار را ارسال میکنیم.

هر بار به عنوان های مختلف از رد تماس تا که امتحان پایان ترم دارم و غیره ترفندها، ما رو تا الان که شما این متن میخوانید  سرکاریم و باعث سردرگمی بنده شده. باعث ضرر مالی با وعده تو خالی و اغفال شده. تکلیف بنده چه طور مشخص میشه از کجا می تونم پیگیر بشم ؟؟؟؟ از راهنماییتون ممنون میشم.

1 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده بهمن 30, 1396 توسط کارشناس حقوقی 1

ضمن عرض سلام

طبق قاعده کلی مندرج در قانون تجارت الکترونیکی، درصورتی که فروشگاه به دلیل عدم موجودی کالا و یا‌ عدم امکان اجرای خدمات، نتواند تعهدات خود را انجام دهد، باید مبلغ دریافتی را فوراً‌ به مشتری بازگرداند، و در صورت تخلف به مجازات از بیست میلیون (000 000 20) ریال تا یکصد میلیون (000 000 100) ریال محکوم خواهد شد (مگر در موارد استثنایی که درخصوص شما صدق نمی نماید). ضمنا در ادامه مزبور آمده است: درصورتی که معلوم شود تأمین کننده از  ابتدا عدم امکان ایفای تعهد خود را می دانسته، علاوه بر لزوم استرداد مبلغ دریافتی، به حداکثر مجازات محکوم خواهد شد.

مواد زیادی در قوانین عام و خاص از شما حمایت می کند و امکان طرح همزمان دعوای حقوقی و کیفری وجود دارد. با تنظیم دادخواست/شکواییه و پیوست کردن کلیه ادله و مستندات می توانید دعوای خود را ثبت نمایید. 

باتوجه به اینکه طرح دعوای کیفری بویژه در این خصوص نیاز به دانش حقوقی دارد، پیشنهاد می شود ابتدا اظهارنامه ارسال نمایید و سپس دعوای حقوقی اقامه کنید.

موفق باشید.


دارای دیدگاه اسفند 2, 1396 توسط masoudkord
خیلی ممنون از راهنماییتون اما برای  ارسال اظهار نامه و کلا طرح دعوای حقوقی باید به  صورت اینترنتی باشه یا دادسرای شهر خودمون بخش جرایم رایانه اقدام  کنم ؟؟ اگه امکان مشاوره حقوقی به صورت تلفنی  هم دارید ???
 لطفا  مرا راهنمایی کنید /////
دارای دیدگاه اسفند 3, 1396 توسط borhan
سلام،
برای ثبت اظهارنامه قضایی یا ثبت دادخواست حقوقی، باید به دفاتر خدمات الکترونیک قضائی مراجعه فرمایید، لیکن برای ثبت شکایت کیفری باید حضوراً به دادسرا مراجعه کنید.
مشاوره های مجموعه ما در حال حاضر فقط بصورت اینترنتی و یا حضوری انجام می شود
دارای دیدگاه اسفند 6, 1396 توسط masoudkord
با سلام مجدد  بنده برای درخواست دادرسی قضایی به دفاتر خدمات قضایی مراجه کردم اما گفتن به ما مربوط نیست با بری شورا  شورا هم گفت زیر دومیلیون با ماست وقتی مبلغ از من پرسید یه جور های من فهمیدم  که طرف میگه ::::::: نوشن جانش ......... باید بری تبریز ارزش نداره باید کلی هزینه کنی  ..... دوماه وقت کیره اصلا مايوس کردن یعنی تو قانون چیزی نیست.....   من ادم ساده ام از قانون نمید ونم   نمی دونم  چه کاری باید انجام بدم درسته مبلغ پایین هست باعث پوس خند میشه ولی همه اینها باید جایی رسیدگی بشه

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...