از یک کانال تلگرامی وسیله ای به ارزش 210 هزار تومان خریده ام اما نه کالا و نه پول برگشت داده نمی شود و پاسخ نمیدهند. آیا با توجه به مبلغ ارزش پیگیری و شکایت دارد؟

+1 امتیاز
758 بازدید
سوال شده مهر 18, 1396 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط barat

با سلام و عرض خسته نباشید
گزارش ذیل در مورد کلاهبرداری یک کانال تلگرامی با نام فروشگاه ...... با آدرس .... است.

اینجانب در تاریخ یازدهم مهرماه ۹۶ اقدام به خرید کالایی از این کانال کردم و طبق دستورالعمل سایت با آیدی ...... از طریق پیام در تلگرام تماس گرفتم. ایشان در پاسخ گفتند که کالا موجود است و 210 هزار تومان به کارت شماره ...... به نام ...... واریز کنید. در 11 مهر ماه واریز انجام شد و به ایشان اطلاع داده شد و در پاسخ گفتند که اگر کالا را فرستادم اطلاع می دهم.

پس از گذشت 4 روز از ایشان خبری نشد و اینجانب پیامی فرستادم که پس کالا چه شد؟ در پاسخ گفتند که موجودی آن کالا تمام شده (در حالی که اول گفته بودند موجود است) و پیشنهاد کالایی با قیمت بالاتر را دادند و همین جا بود که متوجه شدم قصد گرفتن پول بیشتر از اینجانب را دارند. به ایشان پیام دادم که من فقط آن کالا را می خواستم و چون موجود ندارند پول واریزی را به کارت من بازگردانند.

شماره کارت و مشخصات کامل را دادم ولی متاسفانه بعد از آن نه پول به حسابم واریز شده و نه جواب پیامهای تلگرام را می دهند و نه جواب تلفن همراهشان به شماره های ....... , .......... را می دهند. متاسفانه به دلیل مشغله فراوان فرصت شکایت و پیگیری قانونی را ندارم.
با تشکر فراوان

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مهر 22, 1396 توسط borhan

با سلام و احترام،

با توجه به اطلاعات مفروض در سوال، شما باید با تنظیم یک دادخواست حقوقی از طریق دادگاه های عمومی حقوقی (چون مبلغ کمتر از 20 میلیون تومان است از طریق شوراهای حل اختلاف) اقدام به طرح دعوای حقوقی با عنوان الزام به انجام تعهد نمایید.

پیروز و موفق باشید

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...