نحوه پیگیری تخلف یک فروشگاه اینترنتی

0 امتیاز
149 بازدید
سوال شده اسفند 21, 1396 در خرید و فروش اینترنتی توسط MSA

درود و سپاس از شما

من مردادماه سال گذشته خریدی از سایتی انجام دادم و وجه آنرا 100 % پیش پرداخت نمودم. تحویل جنس تقریبا 12 ماه بطول انجامید و شکایت بنده از طریق سایت enamad متاسفانه به دلیل عدم حمایت و ناکارمدی آنها ره به جایی نبرد. (تنها به ارسال شکایت من برای فروشنده و ارسال پاسخ ایشان به من اکتفا می کردند و نقش واسطه را در این بین ایفا کردند تا نهایتا یکسال بعد از خرید، کالا ارسال شد)

اکنون که کالا دریافت شده، فاقد کارکرد درست می باشد و به عبارتی دارای نقص می باشد که با تماس با سازنده (فروشنده) احتمال خرابی حین حمل که توسط خودشان انجام شده را بهانه کرده و درخواست عودت کردند. الان 1 ماه از ارسال آن به ایشان به منظور دریافت خدمات پس از فروش می گذرد و بعد از کش و قوس فراوان می گویند تا اواخر فروردین امکان ارسال آن نیست (البته خرابی غیر قابل رفع است و گویا قراره جایگزین ارسال شود).

حال با توجه به سابقه ارایه شده از ایشان بنده باید به چه طریق احقاق حق نمایم و دست ایشان را حداقل برای عدم به دام افتادن سایرین کوتاه کنم. همچنین عملکرد enamad نیز جای شگفتی دارد و به هیچ عنوان قابل اطمینان نیست.

ارزش کالا: 13.000.000 ريال

اقامت بنده: تهران

محل فروشگاه: سیرجان

با سپاس از شما

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اسفند 22, 1396 توسط borhan

با سلام و احترام،

در ابتدا باید قوانین و مقررات سایت، مکاتبات فیمابین طرفین،و سایر جزییات مورد بررسی قرار بگیرد چراکه مسئله شما در مواردی می تواند جنبه کیفری نیز داشته باشد.

لیکن درخصوص پیگیری حقوقی این مشکل، باتوجه به اینکه ارزش خواسته شما کمتر از 20 میلیون تومان است باید از طریق شوراهای حل اختلاف اقدام نمایید. این دعوا می تواند در شهر محل اقامت خوانده (فروشگاه) و یا محل انجام تعهد (محل تحویل گرفتن کالا) یا محل انعقاد قرارداد مطرح گردد.

پیروز باشید

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...