خرید اینترنتی از فروشگاه دارای نماد اعتماد الکترونیک و عدم ارسال جنس و عدم برگشت وجه چه باید کرد ؟

0 امتیاز
18 بازدید
سوال شده 28 بهمن 1399 در خرید و فروش اینترنتی توسط hrfar
عرض سلام وادب . بنده یکم بهمن 99 از یک سایت اینترنتی فروش موبایل که دارای نماد اعتماد هم بود اقدام به خرید گوشی کردم . قبل از خرید هم از موجودی و مشخصات کالا توسط کارشناس سایت استعلام گفتم و سپس اقدام به پرداخت وجه کردم گفته شد که طی 2 تا7 روز ارسال میشود . روز هشتم با فروشگاه تماس گرفتم تا علت عدم ارسال را جویا شوم که گفتند هنوز جنس آماده نشده . بنده شک کردم . همانجا درخواست برگشت هزینه خرید را دادم کارشناس سایت از من شماره شبای حسابم را گرفت و گفت چون ترافیک کاریشان زیاد است حواله برگشت 25 بهمن انجام میشود اعتراض کردم که گفتند چاره ای ندارید و قبل از شما کسانی هستند که منتظر برگشت پولشان هستند . 26 بهمن موجودی حساب گرفتم مبلغی واریز نشد با سایت که تماس میگیرم تمام خطوط تمام وقت اشغال هستند نماد اعتماد هم از سایتشان حذف شده و امروز صبح هم خواستم سایت را چک کنم ذکر شده بود در حال بروز رسانی . در سایت اینماد  و اتحادیه کشوری کسب و کارهای مجازی و پلیس فتا طرح شکایت کردم . اتحادیه گفت که ما سایت مذبور را در حالت تعلیق قرار داده ایم و بیش از این کاری نمی توانیم بکنیم . پلیس فتا هم گفت باید به دادسرا برای طرح شکایت مراجعه کنی تا ما مجوز ورود به پرونده را داشته باشیم . احساس میکنم که این مسیر هایی که من رفته ام پول من را زنده نمیکند خواهشمندم بنده را راهنمایی بفرمایید .

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 29 بهمن 1399 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام

امکان طرح شکایت کیفری وجود دارد و برای طرح شکایت باید به دادسرای ناحیه 31 مراجعه بفرمایید (اگر در شهر تهران ساکن هستید) و از فروشنده به اتهام نقض حقوق مصرف کننده شکایت نمایید.

دارای دیدگاه 4 روز قبل توسط hrfar
عرض سلام و ادب . ممنون از پاسخگویی شما . متاسفانه من و تعداد بسیار زیادی از هموطنان از سایت شکایت کیفری کردیم  دادسرا آنرا نپذیرفته و خواستار شکایت حقوقی شده است . سایت مورد نظر ....  و ....... بوده که هر دو نماد اعتماد داشته و تحت مدیریت شخص ......  اداره میشده که آلان متواری است . تعداد زیادی از دوستان بدنبال گرفتن وکیلی کارکشته در این زمینه میگردند .تا کار را حرفه ای و از مسیرش جلو ببرند .
دارای دیدگاه 4 روز قبل توسط کارشناس حقوقی 1
در چنین مواردی امکان طرح شکایت کیفری وجود دارد و در قانون نیز پیش بینی های لازم صورت پذیرفته است. بهرحال شما باید بتوانید مرجع قضائی را با استدلال حقوقی مجاب نمایید و مرجع قضائی نیز نمی تواند مفاد قانون را نادیده بگیرد.
برای هماهنگی در زمینه وکالت باید با شماره تماس های موسسه (09120136257) تماس بگیرید.

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی Borhan2

سلام! اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه جرایم فضای مجازی, استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی, مالکیت فکری و کپی رایت, قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری و غیره را در این سایت مطرح نمایید.

سایت موسسه: www.cyberlaw.ir

تلفن موسسه : 88610340

فکس موسسه : 88628135

ایمیل : info @ ictlaw.ir

رزرو وقت مشاوره حضوری: 09120136257

مشاوره حقوقی

دانلود نمونه شکایت کیفری جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه لایحه دفاعیه جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه دادخواست حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

مشاوره با کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات  

اینستاگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

تلگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

سجاد نعیم وفا , کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...