فسخ از طرف فروشگاه اینترنتی و عدم واریز فوری وجه

0 امتیاز
109 بازدید
سوال شده اردیبهشت 20, 1397 در خرید و فروش اینترنتی توسط Mhj1375

با عرض سلام 

اینجانب در تایخ 97/02/19مبادرت به خرید 9 عدد گوشی موبایل در فروش ویژه از فروشگاه اینترنتی داری نماد اعتماد  اطمینان کرده ام و کلیه مبلغ را پرداخت نموده و انرا به شخصی ثالثی  فروخته ام  و کل مبلغ را دریافت نموده که متاسفانه 24 ساعت پس از خرید کالا از طرف فروشگاه تماس گرفته شد و گفتند که سفارش شما بعلت خرید تعداد بالا لغو شده و پس از کلی صحبت قرار شد فقط 3عدد از گوشی های خریداری شده را برایم ارسال کنند و بقیه مبلغ عودت داده شود.

 پس از گذشت چند ساعت بنده مطلع شدم که کلیه سفارشات بدون اطلاع من لغو شده است پس از تماس با بخش پشتیبانی  و کلی صحبت و دعوا قرار شد دو گوشی  برایم ارسال کنند و مبلغ انرا جدا گانه پرداخت کنم و چند روز دیگر وجه 9گوشی خریداری شده برایم واریز گردد.  و چون بنده گوشی های فوق را فروخته بوده ام مجبور شده به قیمت زیادی از فروشگاهی دیگر تهیه کنم و متضرر شده ام آیا به استناد به لازم بودن بیع و محقق شدن به صرف ایجاب قبول میتوانم از فروشگاه اینترنتی شکایت نموده و وجهی که متضرر شده ام مطالبه نمیام ؟؟؟ چون گوشی ها را قبل از اینکه دریافت کنم فروخته بودم مجبور شدم به که به قیمت بالاتری خرید کنم و متضرر شوم و تنها پاسخ  فروشگاه این بوده است که تعداد بالا به یک شخص نمیفروشیم و اطلاع از لغو و عدم ارسال پس از دریافت وجه به صورت انلاین و ثبت سفارش و صدور فاکتور و ارسال فاکتور به نشانی پست الکترونیکی من  از طرف فروشگاه لغو گردید. لطفا راهنمایی کنید باتشکر

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 29, 1397 توسط borhan

باسلام خدمت حضرتعالی و عذرخواهی بابت تاخیر در پاسخگویی

وفق قانون تجارت الکترونیکی فروشندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات بایستی اطلاعات مؤثر در‌تصمیم‌گیری مصرف‌کنندگان جهت خرید و یا قبول شرایط را از زمان مناسبی قبل از عقد‌دراختیار مصرف کنندگان قرار دهند. به نظر می رسد نکته مطروحه در پرسش جزو این موارد محسوب شده و می بایست پیش از ثبت اجناس توسط شما این مطلب (مثلا در قسمت قوانین و مقررات سایت) تصریح می‌شد، كه متاسفانه از طرف سايت مورد غفلت واقع شده است.

با عنایت به مواد قانون تجارت الکترونیکی شما می توانید علاوه بر طرح دعوای حقوقی، شکایت کیفری نیز مطرح کنید. تأمین کننده متخلف از به مجازات كيفري از ده میلیون (000 000 10) ریال تا پنجاه میلیون (000 000 50) ریال‌محکوم خواهد شد. عدم واريز فوري وجه و ساير موارد نيز به تفكيك قابل پيگيري است.

خسارت وارده به شما هم تا حدي قابل جبران است اما ميزان خسارت بسته به عوامل مختلف دارد. وفق قواعد مسئوليت مدني با اثبات رابطه سببیت (میان عمل طرف مقابل و ورود ضرر به شما) می توانید خواسته خود را مطالبه نمایید.

توصیه می گردد ابتدا با مراجعه به دفاتر خدمات الکترونیک قضایی و ارسال اظهارنامه قضائی ، خواسته خود را پیگیری نمایید و در صورت عدم حصول نتیجه اقدام به طرح دعوا فرماييد.

براي راهنمايي دقيق تر نياز به بررسي سايت و مطالعه قوانين و مقررات مندرج در سايت است.

پیروز و موفق باشید

سوالات مشابه

software copyright  

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

  software copyright   موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...