فسخ قرارداد از طریق کدام قانون خیارات ؟ و گرفتن خسارت

0 امتیاز
99 بازدید
سوال شده دی 18, 1395 در قراردادهای فناوری اطلاعات توسط Masoud.M
با سلام و خسته نباشید

اینجانب در تاریخ 94/7/6 یک قرارداد با شرکت نرم افزاری جهت برنامه نویسی و راه اندازی یک سایت که در ضمینه حمل ونقل می باشد به مبلغ 5 میلیون تومان بسته ام  و پس گذشت حدود یکسال به دلیل کم کاری شرکت فوق و متاسفانه روابط دوستانه بیش از حد معمول بین اینجانب و مدیرعامل قراردادم با توجه به پرداخت تمام هزینه ها از جانب من به جایی نرسید و  سایت نصفه و نیمه رها گردید  حال با توجه به چرب زبانی مدیرعامل فوق قراردادی جدا و در قالب همان موضوع سایت و فعالیت و با قول فراوان به اینجانب در مورد بهتر بودن این سایت جدید نسبت به قبلی ، به مبلغ 10 میلیون تومان در سه قسط ، در تاریخ 95/8/5 بسته شد که قرار گردید در مدت 30 روز کاری تحویل گردد اما باتوجه به پرداخت 2 قسط و همچنین گذشت بیش از 70 روز شرکت فوق هیچ گونه اقدامی در جهت تسریع اجرای تعهدات خود را ندارد .

حال سئوال اول : که مبلغ قرارداد دوم ، 2 برابر قرارداد اول تقریبا با همان امکانات میباشد و اینجانب پس از پرس جو از دیگر برنامه نویسان متوجه گردیدم که مبلغ قراداد اول بیش از عرف بازار بوده و قرارداد دوم دیگه حرفی برای گفتن  اصلا ندارد!!!! که فقط نشان از حماقت و بی تجربگی  اینجانب می باشد. حال آیا میتوانم از طریق قانون خیار غبن فاحش و یا غیره اقدام به فسخ قرارداد ها کرده و ادعای خسارت نمایم ؟

با تشکر فراوان

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده دی 22, 1395 توسط borhan

ضمن عرض سلام

باتوجه به توضیحات داده شده به نظر می رسد در بدو امر متاسفانه نسبت به نکات حقوقی زیادی غفلت شده است. دقت داشته باشید برای پاسخ دقیق نیاز به بررسی کامل مفاد قرارداد است؛ تا مشخص شود درخصوص موارد فسخ (موارد فسخ قانونی و قراردادی/ و احیانا اسقاط این حق از طرفین) چه نکاتی پیش‌بینی شده است. ولی در هرحال می توانید درخصوص عدم انجام تعهد/ تاخیر در انجام تعهد و ... اقدام به طرح دعوای حقوقی نمایید.

جدای از مباحث فوق توجه داشته باشید اگر در قرارداد ضمانت اجرای نقض را پیش بینی نموده باشید، مطابق آن عمل خواهد شد، در غیر این صورت مراحل زیر طی خواهد شد؛ به این ترتیب که اول) الزام فرد به انجام تعهد، دوم) درصورت عدم امکان الزام، انجام تعهد به هزینه متعهد و توسط شخص ثالث، سوم) نهایتا دادن حق فسخ پیش روی شما خواهد بود و به همین موازات بحث جبران خسارت نیز قابل پیگیری خواهد بود.

موفق باشید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...