مسئولیت سایت های فروشگاهی در قبال محصولاتی که ارائه می دهند

0 امتیاز
91 بازدید
سوال شده تیر 17, 1396 در خرید و فروش اینترنتی توسط bahar

با عرض سلام و احترام
بنده می خواستم یک سایت فروشگاهی مشابه با سایت بازار راه اندازی کنم که افراد مختلف اپلیکیشن های خود را قرار دهند و بنده درآمد خود را از پورسانت دریافت کنم.
سوال:  با توجه به اینکه بنده نمی توانم سورس کد کلیه اپلیکیشن هایی که افراد قرار می دهند را بررسی کنم، اگر شخصی اپلیکیشن مخرب، هک،جاسوسی، غیراخلاقی  و ... را در سایت قرار دهد ولی در توضیحات اپلیکیشن، آن را موجه نشان دهد و بنده هم متوجه این موضوع نشوم :
آیا در صورتی که خریداران سایت من به پلیس فتا یا سایر مراجع قانونی  شکایت کنند یا گزارشی از این موضوع به این مراجع ارائه شود، سایت بنده باید مسئول پاسخگویی باشد یا فروشنده (توسعه دهنده) آن اپلیکیشن؟
با تشکر فراوان

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده تیر 22, 1396 توسط borhan

باسلام.

درخصوص پرسش مطرح شده بایدبه موارد زیر دقت فرمایید؛

بدواً توجه داشته باشید که طبق قانون شخصی که محتوای مجرمانه را تولید/ ذخیره / نگهداری / منتشر/ توزیع یا معامله کند یا به منظور دستیابی افراد به محتویات مذکور، آن ها را تحریک/ تطمیع/ تهدید/ ترغیب کند یا آن ها را فریب دهد یا شیوه دستیابی به آن ها را تسهیل نماید یا آموزش دهد مجرم محسوب می شود.

اما از طریق انعقاد قرارداد حقوقی دقیق و درنظرگرفتن شیوه متناسب جهت بارگذاری محتوا و اخذ اطلاعاتی در راستای تسهیل ردیابی فرد و ... تا حد زیادی می‌توانید خود را مصون نگاه دارید. هرچند در هرحال با عنایت به اینکه در وهله اول «مسئولیت با شخصی است که نام دامنه به اسم وی ثبت گردیده است»، در بدو امر است، ممکن است دعوا به طرفیت شما اقامه شود، اما با توسل به قرارداد فیمابین و سایر مستندات امکان سلب مسئولیت وجود خواهد داشت.

موفق باشید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...