سوال در مورد مهریه و طلاق

0 امتیاز
92 بازدید
سوال شده اسفند 26, 1396 در سوالات متفرقه توسط ذثاظشی

با سلام
زنم تا حالا چندین بار بخاطر دعوا و بحث های کوچک و پیش پا افتاده منزل را ترک کرده و راهی منزل پدریشان میشود. یکبارم تقاضای نفقه کرد که در دادگاه محکوم شد و مجددا برگشت سرخانه و زندگیش. خانه مستقل داشتم ولی با خانواده ام بنای ناسازگای داشت و مرا مجبور کرد با قرض و وام نصف ودیعه منزل مستقل را جور کردم و بقیه ودیعه را پدرش به ما قرض داد و من هم خانه را به عنوان حسن نیت به نام پدرش قولنامه کردیم. حالا مدت یکهفتس بخاطر یه مشاجره کوچک رفته قهر وپدرش چون هیچ دلیل موجهی ندارد. با جو سازی و جا سازی یک بطری 10 لیتری شراب میخواهد وجهه بنده را نزد خانواده ام و عوام فریبی مامورین دولتی و دستگاه قضا طلاق دخترش را بزور بگیرد .

 ایا میتواند جرم شرب خمر را بزور به من نسبت بدهد ؟

و سوال دوم اینکه من زن و زندگیم دوست دارم و میدانم ریشه مشکلات ما در دخالتهای پدر مادرش و مشورت زنم با انهاست . چیکار کنم من طلاقش نمیدم . بزور ازم مهریه میگیرن؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اسفند 29, 1396 توسط borhan

باسلام

درصورتی که اثبات شود، مشروبات متعلق به شما بوده، به مجازات مربوطه (که با مجازات شرب خمر تفاوت می کند) محکوم خواهید شد. در صورتی که ادعای شما مبنی بر اقدام پدرهمسرتان ثابت گردد میتوانید طبق ماده زیر از قانون مجازات اسلامی اقدام به طرح دعوا نمایید:

ماده ۶۹۹ ـ هرکس عالما عامدا به قصد متهم نمودن دیگری آلات و ادوات جرم یا اشیایی را که یافت شدن آن در تصرف یک نفر موجب اتهام او می‌گردد بدون اطلاع آن شخص در منزل یا محل کسب یا جیب یا اشیایی که متعلق به اوست بگذارد یا مخفی کند یا به نحوی متعلق به او قلمداد نماید و در اثر این عمل شخص مزبور تعقیب‌گردد، پس از صدور قرار منع تعقیب و یا اعلام برائت قطعی آن شخص، مرتکب به حبس از شش ماه تا سه سال و یا تا (۷۴) ضربه شلاق محکوم می‌شود.

درخصوص مهریه هم، باید توجه داشته باشید مهریه جزو حقوق زن می باشد که هر زمان بخواهد می تواند مطالبه نماید و به سایر مسائل ارتباطی پیدا نمی کند.

با آرزوی سالی خوش برای شما

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...