حق طلاق و شورای حل اختلاف

0 امتیاز
205 بازدید
سوال شده مرداد 22, 1394 در سوالات متفرقه توسط شبنم

با سلام ودرود فراوان خدمت شما

من برای نفقه سه سال پیش خود مبلغ 10 میلیون می خواهم  دادخواست دهم منتها به خاطر هزینه دادرسی ان می خواهم دو بار شکایت خود را در شورای حل اختلاف ببرم ودر هر بار مبلغ ان را 5 میلیون بزنم ایا عملی است؟(به خاطر هزینه دادرسی)یک بار از زمان عقذ تا قبل از غیبت؟یک بار بعد از غیبت تا حال؟(هر بار 5 میلیون کلا ده میلیون)

ایا بعد از مطالبه نفقه می توانم به دفتر قضایی بروم برای حق حبس و مهریه خود؟ یا باید اول مهرم را اجرا گذارم بعد به شورای حل اختلاف بروم؟

سوال دوم

اگر من این مبلغ 10 میلیون را از مسرم مطالبه کنم واو به من ندهد برای من حق طلاق ایجاد می شود؟ومن باید دادخواست طلاق خود را بعداز ندادن این مبلغ در همان شورای حل اختلاف طرح نمایم که قاضی طلاق بدهد؟من چون می خواهم طلاق بگیرم لطف کنید بگویید شورای حل اختلاف بروم یا دفتر قضایی؟با توجه به این که مطمینم همسرم چون بیکار است نمی تواند 10 میلیون نفقه معوقه رابدهد وبرای من حق طلاق ای جاد می شود؟

با سپاس از شما

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مرداد 24, 1394 توسط borhan

سلام. می توانید در قسمت خواسته دادخواست بدون ذکر مبلغ، درخواست تعیین نفقه نمایید. هرچند در خصوص عدم توانایی مرد مبنی بر پرداخت نفقه (معوقه) و تجویز درخواست طلاق بر آن اساس صراحت قانونی وجود ندارد و در آرای صادره از شعب دیوان عالی کشور و رای اصراری هیات عمومی دیوان مزبور در این خصوص اختلاف نظر وجود دارد؛ اما به طور کلی قضات استنکاف شوهر از پرداخت نفقه گذشته را مجوز طلاق نمی دانند.
درهرحال پیشنهاد می شود بعد از مراجعه به مشاوره خانواده و روانشناس درصورتی که آخرین راه اقدام حقوقی بود، حتما از وکیل کمک بگیرید، زیرا باتوجه به تخصصی بودن مطالب در هر پرونده اقدامات خاصی پیشنهاد می شود. مثلا درخصوص مطالبه مهریه /استفاده از حق حبس / و ... نحوه مطرح کردن آن ها با توجه به شرایط و اولویت های زوجه تفاوت وجود خواهد داشت. درخصوص غیبت زوج و استنکاف شوهر از پرداخت نفقه معوقه و ارتباط آن با حق طلاق, میتوانید به راهنمایی طلاق، مهریه و نفقه مراجعه فرمایید.
با آرزوی موفقیت

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...