ترک منزل زوجه و دادخواست مهریه

0 امتیاز
332 بازدید
سوال شده شهریور 4, 1396 در سوالات متفرقه توسط Mahdiab

با سلام خدمت شما

همسر بنده مدت ۴۵ روز است که ترک منزل کرده البته به بنده گفتن که بلیت تهیه کنم که بنده با توجه به سابقه ترک مکرر منزل ایشان بلیت تهیه نگردم بلکه ایشان منصرف شود اما ایشان خودشان بلیت تهیه نموده و به همراه بچه و تمام طلاجات و اسناد بیمه عمر پسرم و اسناد مسکن مهر و قولنامه مسکن استیجاری منزل را ترک کردن که بنده نیز به ناچار ایشان را تا فرودگاه مشایعت کردم و ایشان به محض رسیدن به منزل پدری دادخواست مهریه دادن و بعد از ۲۵ روز من از این موضوع مطلع شدم و سپس بدون اطلاع بنده منزل پدر رو ترک کرده و به شهر سبزوار رفته برای دیدار اقوام که وقتی برای دیدار پسرم رفتم متوجه غیبت ایشان شدم. اما سوال من این است که اول با توجه به دادخواست مهریه اگر در جلسه دادگاه حاضر نشوم چه میشود ؟ آیا میتوانم بعد صدور حکم تقاضای تجدید نظر کنم و برای اینکار چقدر زمان دارم؟ دوم اینکه من به دلیل کارم مبالغ زیادی به حسابم واریز میشود آیا این در روند پرداخت مهریه تاثیری دارد؟ سوم اینکه منزل استیجاری من در بوشهر مبلغی از رهن منزل رو شرکت پرداخت کرده که مبلغ آن ۴۰ میلیون میباشد و ۵۶ میلیون آن را نیز بنده پرداخت کردم اما قولنامه به نام بنده میباشد حکم دادگاه در این مورد چگونه است؟ چهارم اینکه بنده دوبار ازدواج کردم که در حال حاضر نیز دارم مهریه پرداخت میکنم و از ازدواج اول نیز پسری ۱۱ ساله دارم و اقساط مسکن مهر نیز پرداخت میکنم و همچنین حقوق ماهیانه من بعد از کسورات آن یک میلیون و پانصد هزار تومان است، باتوجه به توضیحات بالا حکم قاضی چیست؟ آیا ماشین و منزل مسکونی استیجاری بنده توقیف به نفع زوجه میشود؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده شهریور 19, 1396 توسط borhan

باسلام، درصورت عدم‌حضور در جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده بدون حضور شما انجام خواهد شد، هرچند امکان تجدیدنظرخواهی از رأی بدوی ظرف 20 روز را دارید ولی پیشنهاد می‌شود در جلسه حضور پیدا نمایید و وضعیت خود را شرح دهید. درصورت مشخص شدن میزان مهریه توسط دادگاه و عدم توانایی پرداخت، با ارائه مستندات اقدام به دادخواست تعدیل تنظیم نمایید. درخصوص سوال آخر نیز به پاسخ سوالات پیرامون مستثنیات دین مراجعه فرمایید.

رفع توقیف خودرو توقیف شده برای مهریه - مستثنیات دین

طبق قانون جدید دیگه ماشین (خودرو) جزو مستثنیات دین نیست؟

 

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 131 بازدید
 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...