افشا اسرار تجاری و اقتصادی الکترونیکی

+19 امتیاز
82 بازدید
سوال شده بهمن 18, 1393 در تجارت الکترونیک توسط نیما

با سلام. ما یک روش برای فعالیت های اقتصادی اینترنتی (تو حوزه ارائه خدمات‌ به صورت مجازی ) طراحی کردیم، میخواستم بدونم آیا سایرین بدون رضایت ما مجاز به افشای اون تو وب و ... هستند؟ و اگه چنین کاری بکنن از نظر حقوقی ما میتونیم ازشون شکایت کنیم؟

1 پاسخ

+4 امتیاز
پاسخ داده شده بهمن 21, 1393 توسط borhan

سلام. براساس قانون اسرار تجاری الکترونیکی قابل حمایت هستند، و تحصیل غیرقانونی شان و‌ یا افشا برای اشخاص ثالث در محیط الکترونیکی جرم محسوب می شود. البته باید توجه داشت؛ منظور از این اسرار داده پيام هاي است كه شامل اطلاعات، فرمولها، الگوها، نرم افزارها و برنامه ها، ابزار و روشها، تكنيك ها و فرآيندها، تاليفات منتشر نشده، روشهاي انجام تجارت و داد و ستد، فنون، نقشه‌ها و فراگردها، اطلاعات مالي، فهرست مشتريان، طرحهاي تجاري و امثال اينها است، و به شرطی قابل حمایت هستند كه به طور مستقل داراي ارزش اقتصادي بوده و در دسترس عموم قرار نداشته و تلاشهاي معقولانه اي براي حفظ و حراست از آنها شده باشد. در صورت داشتن این شرایط، مجرم به حبس از شش ماه تا دو سال و نیم، و جزای نقدی معادل پنجاه میلیون ریال محکوم خواهد شد.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...