برای بنده ابلاغیه اتهام انتشار اسرار خصوصی شاکی و توهین صادر شده، چگونه می توان بی گناهی را اثبات کرد؟

0 امتیاز
142 بازدید
سوال شده دی 13, 1396 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط ebrahimnezhad

با سلام

من در یک شرکت مهندسی مشغول به کار هستم ، 29 سال سن و مجرد هستم، یکی از همکارهای سابق بنده که 17 سال از من برزگتر هستن و دارای زن و بچه می باشند، برای من مزاحمت نوامیس ایجاد کرده اند، بنده از ایشان شکایت کرده ام و در حال انجام است... در این حین برای اثبات مزاحمت های ایشان از پیام هایی که برای من ارسال کرده بودن، اسکرین شات گرفته ام و فقط برای برادرم و یکی از همکارانم که در جریان این ماجرا بودن ارسال کردم، در حال حاضر یک ابلاغیه مبنی بر اینکه اسرار ایشان را فاش و توهین کردم، بدست من رسیده است.

سوال من این است که آیا این اسکرین شات هایی که  برای برادر و یکی از همکارانم ارسال کرده ام برای من جرم حساب می شود؟ یا اینکه فقط در مرحله تحقیقات مقدماتی، همچین ابلاغیه بدست من رسیده؟ و آیا هرکسی به راحتی می تواند هر تهمتی که دلش خواست به کسی نسبت دهد و شکایت کند؟ آیا بعد از تمام و اثبات بی گناهی می توانم اعاده حیثیت کنم؟

پیشاپیش از کمک و راهنمایی شما تشکر فراوان می کنم.

1 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده دی 14, 1396 توسط borhan

با سلام و احترام،

درخصوص این سوال باید ابتدا به بررسی جزییات پرونده و نیز متن دقیق پیام های مبادله شده و ادله طرف مقابل و علت طرح دعوای با عنوان "انتشار اسرار خصوصی" و "توهین" پرداخت. فلذا ارائه مشاوره دقیق بدون اطلاع از جزییات پرونده میسر نیست. اما بطور کلی با عنایت به اینکه پرونده دیگری تشکیل شده و احضاریه مزبور برای شما صادر گردیده است، در جلسه دادسرا حاضر شوید و کلیه اسناد و مدارک دال  بر ایجاد مزاحمت از سوی طرف مقابل را به قاضی شعبه تحویل دهید و به ایشان توضیح دهید که بطور همزمان پرونده دیگری در جریان است و با توجه به وحدت منشا پرونده ها از قاضی بخواهید پرونده را به شعبه اولیه ارجاع نماید.

 

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...