استفاده از کداقتصادی شرکت دیگر برای قرارداد نرم افزار

0 امتیاز
91 بازدید
سوال شده اردیبهشت 17, 1395 در قراردادهای فناوری اطلاعات توسط arash

باسلام

بنده قصد تنظیم قرارداد تولید نرم افزار موبایل با یک نهاد دولتی رو دارم و باید با استفاده از یک شرکت کامپیوتری که کداقتصادی داره این قرارداد رو ببندم ولی بنده این شرکت رو ندارم و میخوام بااستفاده از یک شرکت دیگه که از دوستانم هست این قرارداد رو ببندم.

میخواستم بدونم چطور میتونم قرارداد مطمئنی بین خودم و شرکت دوستم داشته باشم که مشکلی بوجود نیاد و چه هزینه هایی رو باید به ایشون پرداخت کنم؟ (منظورم مالیات ، بیمه و ...)  و اینکه آیا امکانش هست هزینه های نرم افزار مستقیم به حساب شخصی من واریز بشه یا حتما باید به حساب شرکت واریز بشه؟

خیلی ممنونم

1 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 19, 1395 توسط borhan
انتخاب شده اردیبهشت 21, 1395 توسط arash
 
بهترین پاسخ

با سلام و احترام،

ماهیت و آثار این دو قرارداد را باید از یکدیگر تفکیک نمود.

در قراردادی که بین آن مجموعه دولتی با شرکت خصوصی منعقد می گردد، کلیه تعهدات بر عهده شرکت پیمانکار بوده و طرف دولتی (و حتی محاکم قضایی) تنها شرکت مزبور را طرف قرارداد قلمداد می نماید. لذا انعقاد هرگونه قراردادی (با هر محتوایی) بین شما و آن شرکت خصوصی، تاثیری در قرارداد اولیه (بین شرکت و نهاد دولتی) نخواهد داشت. نکته دیگر اینکه معمولا کارفرما از واریز وجه به حسابی غیر از حساب پیمانکار خودداری می نماید.

اما اگر در قراردادی که بین آن مجموعه دولتی با شرکت پیمانکار منعقد گردیده است ماده ای با مضمون "عدم انتقال به غیر تعهدات قراردادی" وجود داشته باشد یا از مفاد و کلیت قرارداد این مسئله برداشت شود، شرکت پیمانکار دیگر حق واگذاری تمام یا بخشی از تعهدات به طرف ثالث را نخواهد داشت.

درخصوص قرارداد فیمابین شما و شرکت مزبور، معمولا از قراردادهای برونسپاری استفاده می شود که نگارش دقیق این قرارداد مستلزم احاطه و اشراف بر جزییات طرح مزبور و بررسی قرارداد اولیه است. در هر صورت تعهدات قرارداد شما، ربطی به قرارداد اولیه نخواهد داشت

دارای دیدگاه اردیبهشت 20, 1395 توسط arash
ممنون از پاسختون.ماده ای که فرمودین در قرارداد ذکر نشده.با صحبتی که با پیمانکار کردم گفته که حدود ۱/۴ از هزینه قرارداد که حدود ۵۰ میلیون هست رو برای مالیات و بیمه برمیداره.آیا این قیمت منصفانه و درست هست؟
خیلی ممنونم
دارای دیدگاه اردیبهشت 20, 1395 توسط borhan
سلام،
اکثر توافقات بین شما و کارفرما (بجز مواردی که خلاف قواعد آمره حقوقی هستند) اختیاری و انتخابی بوده و شما برحسب شرایط کاری خود باید نسبت به پذیرش تعهدات قرارداد اقدام بفرمایید.
درخصوص مسائل مالیاتی توصیه می‌شود از نظرات مشاوران مالی استفاده بفرمایید.

سوالات مشابه

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا  

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

وکیل سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...