آیا استخراج ارز دیجیتال با نرم افزار از سیستم کاربران جرم است؟

0 امتیاز
33 بازدید
سوال شده 5 بهمن 1397 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط virus32

آیا ساخت ، توسعه و انتشار نرم افزار های رایگان که به بد افزار های استخراج کننده آلوده شدند جرم است؟

یا فقط استخراج ارز دیجیتال با نمایش اعلان که کاربر از ان مطلع شود

یا کلا جرم است

لطفا توضیح بدید که ممکنه با شرایطی این کار رو انجام داد که جرم نباشه

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 6 بهمن 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

با سلام

دسترسی غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی و نیز شنود غیرمجاز داده ها و ترافیک کاربران جرم است. 

همچنین هرگونه کسب وجه یا مال یا منفعت یا خدمات یا امتیازات مالی که بطور غیرمجاز انجام شده باشد، مشمول مجازات مندرج در ماده 13 قانون جرایم رایانه ای خواهد بود.

متن کامل قانون جرائم رایانه‌ ای

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...