اقدامات لازم در برابر قرار نهایی جلب دادرسی

0 امتیاز
252 بازدید
سوال شده آبان 9, 1396 در خرید و فروش اینترنتی توسط ابراهیم نو

با سلام.

بنده صاحب فروشگاه اینترنتی هستم. سفارش یکی از مشتریان رو نتونستم ارسال کنم. ایشون هم شکایت کردند. برای من اس ام اس اومده قرار نهایی صادر شده؟ آیا این قرار مجرمیت است؟

حدود دو ماه پیش ۸۰ درصد ارزش سفارشون ارسال شده و حدود ۷۰۰ هزار تومان الباقی سفارششون مونده. البته احتمالا دادگاه از ارسال و تحویل بخشی از سفارشات بی اطلاع است

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 12, 1396 توسط borhan
ویرایش شده آبان 12, 1396 توسط borhan

با سلام و احترام،

در قانون آیین دادرسی کیفری سابق؛ پروسه صدور قرار مجرمیت با پروسه صدور قرار جلب دادرسی متفاوت است، لیکن در نهایت هر دو به معنای این است که ضمن احراز مجرمیت، پرونده جهت رسیدگی به دادگاه ارسال خواهد شد.

اما در قانون آیین دادرسی کیفری جدید ؛ بجای قرار مجرمیت از عبارت "قرار جلب به دادرسی" استفاده شده است.

توصیه می شود که برای بررسی محتوای پرونده، حتما بصورت حضوری به شعبه مربوطه در دادسرا مراجعه بفرمایید و برای تنظیم لایحه دفاعیه و جلسات دادگاه، حتما از وکیل استفاده نمایید.


ماده ۲۶۵ آیین دادرسی کیفری: بازپرس در صورت جرم بودن عمل ارتکابی و وجود ادله کافی برای انتساب جرم به متهم، قرار جلب به دادرسی و در صورت جرم نبودن عمل ارتکابی و یا فقدان ادله کافی برای انتساب جرم به متهم، قرار منع تعقیب صادر و پرونده را فوری نزد دادستان ارسال می کند. دادستان باید ظرف سه روز از تاریخ وصول، پرونده تحقیقات را ملاحظه و نظر خود را به طور کتبی اعلام کند و پرونده را نزد بازپرس برگرداند. چنانچه مورد از موارد موقوفی تعقیب باشد، قرار موقوفی تعقیب صادر و وفق مقررات فوق اقدام می شود.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...