آیا اخذ وکالتنامه از تنها دارنده حق امضا یک شرکت برای انجام کارهای اداری و کارهایی که احتیاج به امضاء ایشان دارد، میتواند در آینده باعث دردسر و مشکل حقوقی برای من شود؟

0 امتیاز
84 بازدید
سوال شده مهر 1, 1396 در سوالات متفرقه توسط مطهره

مدیرعامل و دارنده حق امضا یک شرکت میخواهد برای انجام امور اداری و برای انجام هر کاری که احتیاج به امضاء ایشان دارد به من وکالتنامه بدهد. آیا این شخص میتواند با همین وکالتنامه ای که به من داده برای من ایجاد درد سر و مشکل کند؟ مثلا اگر چک این شخص برگشت بخورد، ممکن است که من هم به جرم معاونت در ارتکاب به جرم در دادگاه احضار شوم یا اگر به هر دلیلی از شرکت شکایت شود، ممکن است که من هم به جرم معاونت در ارتکاب به جرم در دادگاه احضار شوم ؟

باتشکر از راهنمایی شما

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مهر 5, 1396 توسط borhan

باسلام و آرزوی موفقیت

بله، احتمال بروز مشکل برای شما وجود خواهد داشت. هرچند در بعضی موارد ممکن است بتوانید با ارائه مدارک و مستندات مسئولیت رو تا حدی از خود سلب کنید ولی می بایست در هرمورد مسئله مورد بررسی قرار گیرد و نمیتوان به طورکلی دراین باب اظهار نظر کرد.

برای مثال درخصوص صدور چک که به آن اشاره فرمودید نظر شما رو به قانون صدور چک جلب می نمایم: در صورتی که چک به وکالت یا نمایندگی از طرف صاحب حساب اعم از شخص حقیقی یا حقوقی صادر شده باشد، صادر کننده چک و صاحب حساب متضامناً مسئول پرداخت وجه چک بوده و اجرائیه و حکم ضرر و زیان بر اساس تضامن علیه هر دو صادر می‌شود. به علاوه امضاء کننده چک طبق مقررات این قانون مسئولیت کیفری خواهد داشت مگر اینکه ثابت نماید که عدم پرداخت مستند به عمل صاحب حساب یا وکیل یا نماینده بعدی او است، که در این صورت کسی که موجب عدم پرداخت شده از نظر کیفری مسئول خواهد بود.

می بینید که اتفاقا طبق قانون مسئولیت سنگین تر متوجه شما خواهد بود و برای سلب مسئولیت کیفری از خود فرایند اثباتی سختی رو پیش رو خواهید داشت و...

پیروز و سربلند باشید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...