0 امتیاز
24 بازدید
در خرید و فروش اینترنتی توسط

سلام
بنده یک فروشنده سیستم کامپیوتر هستم و داخل تلگرام فعالیت میکنم
سوال بنده اینه که ایا سیستم کامپیوتری که به صورت نو اکبند توسط من اسمبل می شه و می فروشم شامل مهلت انصراف 7 روزه هست یا خیر ؟ اخه قطعات اکبند بودن و الان باز شدن و ضرر هست برای بنده
مورد بعدی فردی از من سیستم خریده و بعد از این 7 روز برای سیستم هر مشکلی پیش بیاد حالا بگین اصن 8 روز بعد از تسلیم کالا یا یک سال بعد من هم در قوانین مهلت تست رو 3 روز گذاشتم اصلا طبق قانون همون 7 روز ! می تونه برای مرجوعی کالا اقدام کنه ؟؟ چون یجا دیدم نوشته بود سکوت خریدار نشانه رضایت نیست !!!!(چه مسخره یعنی طرف رضایتشو نشون نده بعد سال دیگه بیاد بگه راضی نبودم؟؟) ایا قانون طرف خریدار رو می گیره ؟؟ اخه الان یه موردی هست طرف 40 روز پیش سیستم خریده تقریبا 2 هفته پیش می گفت مشکل دارم منم گفتم تو شهر من که نیستی ببر پیش یکی برات عیب یابی کنه قطعات هم که همه گارانتی دارن !!! ظاهرا می خواد سیستم رو ازش پس بگیرم ! می خواستم در این مورد راهنمایی کنین تشکر از شما

1 پاسخ

+1 امتیاز
توسط
انتخاب شده توسط
 
بهترین پاسخ

سلام

برخی از حقوق دانان معتقدند که به استناد برخی مواد قانونی (نظیر ماده ۴۷ قانون تجارت الکترونیکی و غیره) فعالیت شما مشمول حق انصراف هفت روزه نیست. اما برخی دیگر بر این اعتقاد نیستند. بهرحال رویه مشخصی در این باره حاکم نیست.

  • ماده 47 قانون تجارت الکترونیکی : در معاملات از راه دور آن بخش از موضوع معامله كه به روشي غير از وسائل ارتباط از راه دور انجام مي شود مشمول مقررات اين قانون نخواهد بود.
توسط
تشکر از جوابتون مورد بعد که گفتم هم اگر جواب بدین عالی هست که مشتری بعد از 7 روز از زمان تسلیم می تونه پس بده کالا رو یا نه ؟؟ ولو رضایت  و عدم رضایت رو اعلام نکرده باشه یعنی همون قضیه سکوت کرده باشه و بعد 7 روز تقاضای بازگشت کالا رو داشته باشه ؟!؟؟
توسط
بطور کلی هیچ فروشنده ای تکلیفی برای عودت کالا بعد از هفت روز ندارد
توسط
تشکر فراوان از شما

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی Borhan2

سلام! اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه جرایم فضای مجازی, استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی, مالکیت فکری و کپی رایت, قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری و غیره را در این سایت مطرح نمایید.

سایت موسسه: www.cyberlaw.ir

تلفن موسسه : 88610340

فکس موسسه : 88628135

ایمیل : info @ ictlaw.ir

رزرو وقت مشاوره حضوری: 09120136257

مشاوره حقوقی

دسته بندی ها

دانلود نمونه شکایت کیفری جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه لایحه دفاعیه جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه دادخواست حقوقی

سینما وکیل - سینما حقوق

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

مشاوره با کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات  

اینستاگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

تلگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

سجاد نعیم وفا , کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

سینما وکیل - سینما حقوق  

...