نحوه پیگیری و شکایت از طراح سایت

–1 امتیاز
240 بازدید
سوال شده آذر 10, 1397 در قراردادهای فناوری اطلاعات توسط Abbad

 با عرض سلام

چندین سال پیش طی قرارداد با یک شرکت ، سایت ما طراحی شد که البته هیچگاه آموزش داده نشد و سایت بدون استفاده رها شد. به تازگی سری به سایت زدم متوجه شدم دامنه به اتمام رسیده است. طی تماس با فروشنده اصلی دامنه و هاستینگ متوجه شدم سایت شرکت من هنوز بنام شرکت طراح سایت میباشد یعنی ملک را خریده ام اما سندش هنوز بنام زده نشد.

حالا شرکت طراح میگوید بایستی فلان مبلغ داده شود تا نام سایت که از ابتدا بهایش را دادم را منتقل کند لطفا راهنمایی فرمایید که چگونه از این شرکت متقلب شکایت کنم...

ممنونم

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آذر 10, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

با سلام،

برای اظهار نظر دقیق‌تر، ابتدا باید متن قرارداد شما مورد بررسی قرار بگیرد. مواردی که مطرح نموده اید (بالاخص وضعیت مالکیت نام دامنه) تاحد زیادی تابع توافق طرفین قرارداد خواهد بود و ممکن است شما در قرارداد خود چنین حقوقی را به طرف مقابل اعطا نموده باشید.

بهرحال در صورت احراز تخلف شرکت مزبور، علاوه بر پیگیری از طریق مراجع صنفی (از قبیل شورای انتظامی سازمان نظام صنفی رایانه ای) می توانید در محاکم قضایی نیز اقدام به طرح دعوای حقوقی نمایید. طرح دعوای حقوقی را باید از طریق محاکم عمومی حقوقی (چون ارزش خواسته شما کمتر از 20 میلیون تومان, از طریق شورای حل اختلاف) پیگیری بفرمایید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...