پرداخت پول و عدم ایفای تعهدات توسط برنامه نویس

0 امتیاز
139 بازدید
سوال شده فروردین 20, 1397 در قراردادهای فناوری اطلاعات توسط Ali-Ahm

سلام وقت شما بخیر

من به یک نفر مبلغ ۶ میلیون تومان بابت تحویل یک نرم‌افزار پرداخت کردم، ایشان نرم‌افزار را تحویل دادند ولی طبق وعده‌هایی که داده بودند کار نکرد.

هیچ قراردادی هم بین ما نیست و تمامی قرارها به صورت مجازی انجام شده است و وعده‌هایی هم که داده شده به صورت پیام تلگرامی یا تماس تلفنی و صدای ضبط شده (وُیس) در تلگرام بوده.

من تنها اطلاعاتی که از این شخص دارم یک شماره تماس، آی‌دی تلگرام و شماره کارت ایشان است.

در ابتدای کار هم از طریق صدا (وُیس) در تلگرام گفتند در صورت کار نکردن برنامه طبق قرار پول من رو پس می‌دهند.

الان من باید چی‌کار کنم و به چه صورت از ایشان شکایت کنم؟

سپاس

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده فروردین 20, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام،
به استناد ماده 12 قانون تجارت الکترونیکی ایران، کلیه اسناد و مکاتبات الکترونیکی (پیامک ها، چت ها، ایمیل ها، و غیره)  جزو ادله اثبات دعوا شناخته می شود و از نظر محاکم قضائی دارای وجاهت قانونی است. فلذا برای طرح دعوای حقوقی باید دادخواستی با مضمون الزام به انجام تعهد و جبران کلیه خسارات وارده و هزینه های دادرسی تنظیم نموده و از طریق شوراهای حل اختلاف (با توجه به ارزش مالی پرونده شما) این مسئله را پیگیری نمایید.

چنانچه احتمال می دهید ادله دیجیتال و مکاتبات الکترونیکی شما در طول این مدت از بین برود، باید اقدام به تامین دلیل نمایید.

تامین دلیل چیست و چگونه انجام می شود؟


ماده 2 قانون تجارت الکترونیکی؛  الف – ((داده پيام)) (Data Message): هر نمادي از واقعه، اطلاعات يا مفهوم است كه با وسايل الكترونيكي، نوري و با فناوري‌هاي جديد اطلاعات توليد، ارسال، دريافت، ذخيره يا پردازش مي‌شود.

ماده 6 قانون تجارت الکترونیکی؛ هر گاه وجود يك نوشته از نظر قانون لازم باشد، ((داده پيام)) در حكم نوشته است مگر در موارد زير: الف – اسناد مالكيت اموال غير منقول – ب – فروش مواد دارويي به مصرف كنندگان نهايي. ج- اعلام، اخطار، هشدار و يا عبارات مشابهي كه دستور خاصي براي استفاده كالا صادر مي‌كند و يا از بكارگيري روشهاي خاصي به صورت فعل يا ترك فعل منع مي كند.

ماده 12 قانون تجارت الکترونیکی؛ اسناد و ادله اثبات دعوي ممكن است به صورت داده پيام بوده و در هيچ محكمه يا اداره دولتي نمي توان بر اساس قواعد ادله موجود، ارزش اثباتي ((داده پيام)) را صرفاً به دليل شكل و قالب آن رد كرد.

متن کامل قانون تجارت الکترونیکی ایران

دارای دیدگاه فروردین 22, 1397 توسط Ali-Ahm
سپاس‌گزارم.
با توجه به این‌که شما فرمودید دادخواستی با مضمون الزام به انجام تعهد تنظیم نمایم، در حال حاضر حتی اگر ایشان تکمیل کنند به کار بنده نمی‌آید و فقط در آن بازه زمانی این نرم‌افزار به کار می‌آمد.
حالا من باید با چه عنوانی شکایت کنم؟

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...