بیانه برای خرید ماشین و قرارداد برنامه نویسی

0 امتیاز
26 بازدید
سوال شده 29 اردیبهشت 1397 در قراردادهای فناوری اطلاعات توسط salar810

با سلام
من برنامه نویس و طراح وب هستم با یک نفر مشاور املاک شروع به انجام یک پروژه ربات تلگرام کردم و قراردادی با عنوان طراحی ربات و سایت و اپلیکیشن نوشتم اما در تمام بند ها در مورد ربات صحبت شده!
(قرارداد درصدی از کمیسیون بود و من تا به امروز که 6 ماه زمان و وقت گذاشتم یک هزار تومانی دریافت نکردم)

اما متاسفانه با فیلترینگ تلگرام مواجه شدیم و این امر موجب شد من علاوه بر وظایفم یک سایت و اپلیکیشن نیز طراحی کنم! (در قرارداد فقط در عنوان اسمی از سایت و اپ اومده تمام بند ها در مورد ربات هست)

در طول این مدت این فرد ماشینی برای فروش داشت که از اون جایی که من با این اقا کار میکردم بهش گفتم من به شما اعتماد میکنم ماشین هر ایرادی داره خودت بهم بگو (تماس تلفنی بوده و صدا ضبط شده) مشخصات و کارکرد ماشین رو دروغ گفتن از این رو بنده مبلغی رو بابت بیانه ماشین پرداخت کردم و رسیدی دریافت کردم! (اثر انگشت دار و شاهد دار) داخل رسید صحبتی از قیمت تمام شده نشده و فقط نوشته شده بیانه جهت خرید ماشین سال فلان ...

بنده بلافاصله بعد از فهمیدن دروغ های ایشان در مورد ماشین درخواست کاهش قیمت شدم (کارشناسان ماشین حدود 4.5 میلیون کمتر روی این ماشین قیمت گذاشتند) با کاهش قیمت موافقت نشد و درخواست بازگشت بیانه کردم!

بلافاصله همون شب این شخص پیامی به من ارسال کرد که سایت و اپی که برا من زدی یک ماه فرصت داری بفروشی و سهم منو بدی!

من موندم من کار تخصصی رو کردم این اقا پول میخواد
( استدلالشون هم این هست که تو اومدی نشستی تو دفتر من کار کردی وقت و هزینه منو تلف کردی این سایت و اپ اون چیزی نیست که من میخواستم (تا دیروز دقیقا همون چیزی بود که میخواست) - شکایت مدنی میکنم و این حرفا )

و اینکه من گفتم شکایت میکنم در جواب ایشون با صدای بلند شروع کردن گفتن که من خودتو 30 بار میخرم وکیلتو میخرم و ...

و اینکه من دانشجو هستم داخل شهر این اقا و زبان این شهر فارسی نیست و متاسفانه سواد کامپیوتری در ایران خیلی کمه من تنها ترسی که دارم اینکه چون شهر این اقا هست تو ایران هم پارتی بازی بیداد میکنه و همینجور که ادعا میکنه دادگاه رو به نفع خودش بچرخونه!

من باید چکار کنم؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 30 اردیبهشت 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

با سلام و احترام،

ابتدا باید متن قرارداد و سایر مکاتبات و پیام های مبادله شده فیمابین طرفین به دقت بررسی شود سپس می توان درخصوص مسئله شما اظهارنظر نمود. 

برای طرح دعوا، اعتنایی به ادعاهای طرف مقابل نداشته باشید و فرایند دادرسی را بصورت اصولی و قانونی دنبال نمایید.

بطور کلی اگر ارزش مالی خواسته شما (مبلغ قرارداد بعلاوه میزان خسارت) کمتر از 20 میلیون تومان است باید از طریق شوراهای حل اختلاف مسئله را پیگیری نمایید و در غیر این صورت باید از طریق محاکم عمومی حقوقی اقدام به طرح دعوای حقوقی نمایید.

نگرانی از حیث جزییات فنی مسئله نداشته باشید چراکه در صورت لزوم، پرونده شما برای اظهارنظر فنی به یک نفر کارشناس رسمی دادگستری ارجاع خواهد شد.

مسئله ای که درخصوص بیانه خرید ماشین مطرح فرموده اید نیز بطور مجزا قابلیت طرح دعوا دارد و ارتباطی با قرارداد برنامه نویسی شما نخواهد داشت.

سوالات مشابه

کارگاه نحوه پیگیری جرایم رایانه ای اینترنتی  

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

کارگاه نحوه پیگیری جرایم رایانه ای اینترنتی   استخدام برنامه نویس اندروید   وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...