فروش محصول به صورت قرعه کشی / راه اندازی سایت قرعه کشی

0 امتیاز
18 بازدید
سوال شده 11 اردیبهشت 1400 در استارتاپ - کسب و کار نوپا توسط immortal1990
با سلام

آیا اگر سایتی اقدام به فروش محصولات نمایید به این صورت که برای یک محصول مبلغ خیلی ناچیز واریز شود توسط هر کاربر و درصورتی که مبلغ های واریز شده به حد نصاب برسد بین واریز کنندگان وجه قرعه کشی شود و محصول به یک نفر به صورت تصادفی تعلق بگیرد ایا عملکرد این سایت مجاز بوده و قانونی می باشد؟ درگاه پرداخت و نماد اعتماد الکترونیک به این سایت باید تعلق بگیرد؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 13 اردیبهشت 1400 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام

بطور کلی فروش کالا از طریق قرعه کشی ممنوع است.

  • ماده 69 قانون نظام صنفی - فروش کالا از طریق قرعه‌کشی ممنوع است. مرتکبین علاوه بر جبران خسارت وارده، به جریمه‌ای معادل سه برابر مبالغ دریافتی محکوم خواهند شد

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی Borhan2

سلام! اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه جرایم فضای مجازی, استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی, مالکیت فکری و کپی رایت, قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری و غیره را در این سایت مطرح نمایید.

سایت موسسه: www.cyberlaw.ir

تلفن موسسه : 88610340

فکس موسسه : 88628135

ایمیل : info @ ictlaw.ir

رزرو وقت مشاوره حضوری: 09120136257

مشاوره حقوقی

دانلود نمونه شکایت کیفری جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه لایحه دفاعیه جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه دادخواست حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

مشاوره با کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات  

اینستاگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

تلگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

سجاد نعیم وفا , کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...