حیاط پارکینگ مشاع

0 امتیاز
73 بازدید
سوال شده بهمن 6, 1396 در سوالات متفرقه توسط ghost_mz
با سلام عرض خسته نباشید
درب پارکینگ ما از سوی حیاط هستش که یکی از واحد ها که خودش پارکینگ جداگانه داره و ماشینش رو کنار دیوار پارک میکنه و مزاحم پارکینگ ما هستش و راه پارکینگ مارو میبنده میخواستم بدونم که حق پارک داره یا نه؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده بهمن 7, 1396 توسط borhan

با سلام و احترام،

فرضی که در مورد مشاع بودن مطرح نموده اید، قدری نامفهوم است ولی بطورکلی به استناد ماده 160 قانون آیین دادرسی مدنی می توانید از حیث حقوقی این مسئله را پیگیری بنمایید. توصیه می شود در گام اول از طریق ارسال اظهارنامه قضایی اقدام نمایید و در صورت عدم حصول نتیجه، اقدام به طرح دعوای حقوقی کنید.

پیروز و موفق باشید


وفق ماده 160 قانون آیین دادرسی مدنی؛ "دعوای مزاحمت عبارت است از: ‌دعوایی که به‌موجب آن متصرف مال غیرمنقول درخواست جلوگیری از مزاحمت کسی را می‌نماید که نسبت به متصرفات او مزاحم است بدون این که‌مال را از تصرف متصرف خارج کرده باشد".

ماده 176 قانون آیین دادرسی مدنی؛ "اشخاصی که پس از اجرای حکم رفع تصرف عدوانی یا رفع مزاحمت یا ممانعت از حق دوباره مورد حکم را تصرف یا مزاحمت یا‌ممانعت از حق بنمایند یا دیگران را به تصرف عدوانی یا مزاحمت یا ممانعت از حق مورد حکم وادار نمایند، به مجازات مقرر در قانون مجازات اسلامی‌محکوم خواهند شد".

ماده 177 قانون آیین دادرسی مدنی؛ "رسیدگی به‌دعاوی موضوع این فصل تابع تشریفات آیین دادرسی نبوده و خارج از نوبت بعمل می‌آید".

دارای دیدگاه بهمن 8, 1396 توسط ghost_mz
منظور از بنده این است که این همسایه ما میگن که حیاط مشاع هستش و ما باید ماشین پارک کنیم و در این حال حیاط راهروی پارکینگ ما و یکی از واحد ها هستش و کسی که مدعی مشاع بودن پارکینگ هستش داخل حیاط و کنار دیوار پارک میکنه و نصف راهروی حیاط رو تصرف میکنه

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 78 بازدید
 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...