پارکینگ مشاع حیاط و دعواي مزاحمت

0 امتیاز
127 بازدید
سوال شده بهمن 10, 1396 در سوالات متفرقه توسط ghost_mz
با سلام عرض خسته نباشید
درب پارکینگ ما از سوی حیاط هستش که یکی از واحد ها که خودش پارکینگ جداگانه داره و ماشینش رو کنار دیوار پارک میکنه و مزاحم پارکینگ ما هستش و راه پارکینگ مارو میبنده میخواستم بدونم که حق پارک داره یا نه؟
منظور از بنده این است که این همسایه ما میگن که حیاط مشاع هستش و ما باید ماشین پارک کنیم و در این حال حیاط راهروی پارکینگ ما و یکی از واحد ها هستش و کسی که مدعی مشاع بودن پارکینگ هستش داخل حیاط و کنار دیوار پارک میکنه و نصف راهروی حیاط رو تصرف میکنه

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده بهمن 12, 1396 توسط borhan

با سلام و احترام،

وفق قانون مدني، هيچكس نمي تواند اعمال حق خود را وسيله اضرار ديگري قرار دهد (ماده 132 قانون مدني) و قواعد حاکم بر مال مشاع نيز بيانگر آن است كه هیچيک از صاحبان مال مشاع نمى‌توانند بدون اذن دیگرى در آن مال تصرف نمایند و هرگونه تصرف، تجاوز به حقوق دیگران به حساب مي‌آيد و بدون اذن همه آنها ممکن نيست. بهرحال همانگونه كه در پاسخ سوال پيشين نيز بيان شد، به استناد ماده 160 قانون آيين دادرسي مدني مي توانيد اقدام به طرح دعوا نماييد.

اگر مي خواهيد پرونده شما در دادگاههاي عمومي حقوقي مورد بررسي قرار بگيرد، در دادخواست خود ارزش خواسته را بايد بيشتر از 20 ميليون تومان اعلام كنيد در غير اين صورت پرونده شما در شوراهاي حل اختلاف رسيدگي خواهد شد.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...