موسسه حقوق تخصصی فناوری اطلاعات برهان       بانک اسناد و قراردادهای حقوقی

نحوه تعیین خسارت نقص حقوق مادی و معنوی

0 امتیاز
27 بازدید
سوال شده 23 شهریور 1396 در پدیدآورندگان نرم افزار بوسیله ی poles

سلام

یک سایت دانلود داریم که آلبوم موسیقی را برای دانلود قرار دادیم (چندین سایت دیگر هم قرار داده) و صاحب اثر از ما شکایت کرده است. و مبلغ زیادی را به عنوان خسارت اعلام کرده است.

یک آمارگیر بسیار معتبر و بین المللی روی سایت نصب هست که تعداد افراد وارد شده به صفحه را نشان میدهد و همین طور از سایت های معتبر دیگر که به صورت تخصصی آلبوم میفروشند میتوان مشاهده کرد (تعداد دفعات پخش هر تک اهنگ را جداگانه نشان میدهند) که درصد کمی از کاربران کل البوم را خریداری می‌کنند و بقیه یک یا دو اهنگ اول را دانلود میکنند.

آیا مطالب بالا در رای تاثیر گذار هستن و مدارک را به چه شکل ارایه کنم؟

آیا نیاز به وکیل میباشد؟

مبلغی به عنوان وثیقه تعیین شده است آیا مبلغ درخواستی شاکی همین مقدار میباشد یا احتمال کم یا زیاد شدن وجود دارد؟

باتشکر

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 25 شهریور 1396 بوسیله ی borhan

با سلام و احترام،

براساس تشخیص قاضی، مبلغی به عنوان وثیقه اعلام می گردد که لزوماً ارتباطی با میزان خسارت برآورد شده ندارد و میتواند بیشتر یا کمتر از میزان خسارت اعلامی باشد و این مسئله به نظر قاضی و عوامل متعددی بستگی دارد.

معمولاً برآورد میزان دقیق خسارت توسط کارشناسان رسمی دادگستری انجام می‌شود. بهرحال قاضی پرونده براساس ادعای اولیه خواهان/شاکی و نیز دفاعیات شما تصمیم گیری خواهد نمود که آیا پرونده برای ارزیابی میزان دقیق خسارت ها به کارشناس ارجاع شود یا خیر.

بهرحال توصیه میشود برای حضور در محاکم قضایی و ارائه دفاعیات، حتماً از تجربیات وکلای خبره (در قالب مشاوره حقوقی یا وکالت) بهره بگیرید پیروز و موفق باشید

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی

به سایت مشاوره حقوقی خوش آمدید

  Borhan2  

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88605139
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

  cyber-law-ir   وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان می باشد. خدمات حقوقی حوزه فناوری اطلاعات (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...