موسسه حقوق تخصصی فناوری اطلاعات برهان       بانک اسناد و قراردادهای حقوقی

جرم هک کردن تلگرام از طریق مهندسی اجتماعی

+1 امتیاز
183 بازدید
سوال شده مهر 5, 1394 در جرایم رایانه ای و اینترنتی بوسیله ی محسن

سلام . بنده  یه سوالی داشتم

من یک یا چند نفر از کاربرهای شبکه تلگرام رو توسط مهندسی اجتماعی  حسابشون افتاد دستم و میتونستم پیاماشونو بخونم

خلاصه بنده فقط ، در حد خوندن اینکارو میکردم نه سوءاستفاده یکی از دوستان فهمید این قضییه رو لذا چون خودش از طریق من گول خورده بود

الان خواستاره شکایته . میخاستم بدونم ،اگ شکایت کنه ک مطمعنم منو پیدا میکنه .. جرمم تا چه حدیه ؟؟؟ و موقع شکایت  تا چه زمانی طول میکشه ک منو پیدا کنه؟؟؟

ممنونم

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مهر 8, 1394 بوسیله ی borhan

سلام، با پوزش بابت تاخیر در پاسخگویی

در خصوص نحوه دستیابی به اکانت کاربری این کاربران لازم است که اطلاعات بیشتری ارایه بفرمایید و صرف گفتن مهندسی اجتماعی کفایت نمی کند. اما به هر حال، هر نحو دسترسی غیرمجاز به حساب های کاربری افراد در سایت ها و شبکه های اجتماعی (یا بعبارتی هک کردن) در حالت کلی  می تواند با عنوان مجرمانه "دسترسی غیرمجاز" شناخته شود. البته در این خصوص نکات و روالی وجود دارد که از عهده این بحث خارج است.

اما جرم اصلی که شما مرتکب شده اید "شنود غیرمجاز" است. ماده 730 قانون مجازات اسلامی (ماده 2 قانون جرایم رایانه ای) بیان می دارد :

هر کس به طور غیرمجاز محتوای در حال انتقال ارتباطات غیرعمومی در سامانه های رایانه ای یا مخابراتی یا امواج الکترومغناطیسی یا نوری را شنود کند، به حبس از شش ماه تا دو سال یا جزای نقدی از ده میلیون (۱۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تا چهل میلیون (۴۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال یا هر دو مجازات محکوم خواهدشد.

توصیه می شود که رضایت طرف مقابل را جلب کنید

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی

به سایت مشاوره حقوقی خوش آمدید

  Borhan2  

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88605139
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

  cyber-law-ir   وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان می باشد. خدمات حقوقی حوزه فناوری اطلاعات (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...