هک شدن حساب تلگرام و چگونگی پیگیری حقوقی و طرح شکایت

0 امتیاز
1,172 بازدید
سوال شده اردیبهشت 1, 1396 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط afra

سلام. من چند روز پیش تو صفحه یکی از مخاطبینم که همکارم بود, پیامی دریافت کردم که اینطوری نوشته بود (این پیام ها چی بودن برای من فرستادی و ... زندگی شخصی خودته و .....) در صورتی که من هیچ پیام خاصی با مضمون خاص برای ایشون ارسال نکرده بودم. موضوع رو که ازایشون پرسیدم گفتن که حدود 500 تا پیام یهو براشون ارسال کرده‌ام ... و وقتی از ایشون خواستم که پیامها رو برام بفرستند، چند نمونه‌اش رو برام ارسال کردند که پیامهای تگرامم که با افراد مختلف بوده، همه برای ایشون فرستاده شده، با اکانت من.... و به تنها موضوعی که من شک بردم این بود که این مخاطبم کلیر هیستوری (clear history) شده بود. در صورتی که من به هیچ عنوان ایشون را کلیر هیستوری نکرده بودم , قرد ناشناس متن و حتی عکس از من رو برای همکارم ارسال کرده و کلا کلیر هیستوری کرده. الان من باید چه اقدامی انجام بدم ؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 4, 1396 توسط borhan

با سلام و احترام،

در صورتی که به فرد خاصی مظنون هستید و می توانید ارتکاب جرم توسط ایشان را اثبات نمایید، از طریق دادسرا اقدام به طرح شکایت کیفری  کنید. در غیر این صورت، طرح دعوی در چنین پرونده ای به نتیجه نخواهد رسید.

توصیه می شود از حیث فنی مانع بروز مشکلات بعدی شوید و از قسمت تنظیمات نرم افزار تلگرام، اقدام به بررسی نشست‌های فعال (Active sessions) کرده و نشست‌های غیرضروری و یا مشکوک را غیرفعال کنید.

 

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...