واریز از حساب هک شده و مسدود شدن حساب بانکی

0 امتیاز
1,042 بازدید
سوال شده مهر 9, 1397 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط رهااااا

من بازاریاب تلگرام هستم و واسطه بین کانال و صاحب .... هستم برای کانال ها عضو میزنم.. چند وقت پیش یه کانال که راجب اینترنت هدیه هست برای افزایش ممبر در تلگرام به من پیام داد در کانال یک پست مربوط به تخفیف بسته اینترنت بود که به درگاه بانک متصل بود من راجب درگاه که پرسیدم گفتن ارزش افزوده و لندینگ و هیچ مشکلی ندارد (من راجب این مورد اطلاع و علم نداشتم به استناد حرف صاحب کانال مبنی بر صحت درگاه) من تبلیغ آن کانال را به برنامه نویس دادم و انجام شد بعد از مدتی دوباره مراجعه کرد و من برای بار دوم سفارش آن را انجام دادم بعد از چند روز متوجه شدم تا حسابم مسدود شده به بانک که تماس گرفتم گفتند شما از حساب کسی بدون اجازه پول برداشت کردید و به حساب خودتون واریز کردید.

به این دلیل حساب مسدود شده با حکم قضایی، ساعت واریز که گفتن من متوجه شدم مربوط به کدام سفارش به صاحب کانال که مراجعه کردم به او اعتراض کردم که اول فحش داد بعد گفت واریزی که به شما داشتم در قبال افزایش عضو از حساب هک شده بوده و خودت از جیبت باید پول انها را بدهی و منو بلاک کرد و دلیت اکانت کرد بعد متوجه شدم درگاه که در تبلیغ بوده مشکل داره و اطلاعات حساب ها را سرقت میکند الان من چطوری میتونم پیگیری کنم و ایا منم مجرم هستم یا خیر.

من که نمیدونستم ازحساب هک شده برام واریز کرده و کانال مشکل دارد. کانال ایشان همچنان پابرجاست فقط اکانت سفارش دهنده دلیت شده من تمام اسکرین شات چت با صاحب کانال هم دارم با فردی که از من شکایت کرده صحبت کردم گفت برای خرید بسته در ان کانال اطلاعات حسابم را وارد کردم وبعد از آن از حساب 3 نفر دیگر به حساب ایشان پول واریز شده و از حساب ان به حساب من انتقال داده شده مبلغ 750 هزار تومان بابت پول افزایش عضو.

الان من چکار باید کنم در این میانه جرمی متوجه من هست یا خیر ممنون میشم راهنمایی کنید

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مهر 10, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

با سلام

بهرحال باید کلیه اسناد و مدارک دال بر صحت اظهارات خود (از قبیل چت های انجام شده با طرف مقابل و ...) را حفظ نمایید تا در صورت طرح دعوا, امکان اثبات بی گناهی برای شما میسر باشد. اسکرین شات های شما کفایت نمی کند و حتما باید به تایید کارشناس رسمی دادگستری برسد و برای این امر باید اقدام به تامین دلیل قضایی نمایید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...