موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان       بانک اسناد و قراردادهای حقوقی

0 امتیاز
1.9k بازدید
در بازاریابی شبکه ای و هرمی توسط

در شرکتی که فعالیت بازاریابی شبکه ای دارد و مجوز رسمی نیز برای این کار دارد وارد شدم. در فعالیت جدید این شرکت سایتی بر مبنی خدمات گردشگری و سلامت طراحی شده است که فقط خدمات به صورت بازاریابی ارجاعی به سایرین باید معرفی شود و در سایت نیز این عنوان تاکیدی مطرح شده است و عنوان کردند که هیچ ارتباطی با بازاریابی شبکه ای در این حوزه ندارند. حدود 2 م برای به عضویت درامدن و استفاده از خدمات vip و 180 هزارتومان برای مالیات پرداخت شده است. اما اول اینکه خدمات و طرح درآمدزایی از بازاریابی ارجاعی را فقط افرادی که حتما به عضویت درامده باشند میتوانند مشاهد کنند یعنی من لینک ارجاع را اگر به دوستم بدهم دوستم نمیتواند مستقیما این خدمات و طرح درامدزایی را مشاهده کند دوم اینکه طرح درامدزایی به صورت اکید بیان شده بر اساس  معیار محاسبه پاداش و امتیاز تعداد نفرات مستقیم کل می باشد یعنی اشاره ای در سایت به آوردن افراد زیرمجموعه و گرفتن پورسانت از آنها نمیکند اما در کلاس های آموزشی و توضیحات مشاورین اعلام میکنند با آوردن افراد زیرمجموعه و معرفی خدمات سایت پاداش اهدایی از طرف شرکت به شما پرداخت خواهد شد که اساس و میزان آن مشخص نیست و به عملکرد شما بستگی دارد و حتی برای کم فعالیت کردن در حوزه بازاریابی ارجاعی تنبیه نیز قرار دادند ( کاربرانی که در استخرهای سه گانه فعال هستند در هفته های آتی با توجه به عملکردشان هر هفته ارزیابی شده و شامل دریافت امتیاز تشویقی خواهند شد و برای افرادی که فعالیت آنها در هفته های آتی متوقف شود نرخ کاهش امتیاز متناسب با نوع استخر تا 50 درصد افزایش خواهد یافت . )
با توجه به اینکه هیچ آثار رسمی در سایت مبنی بر بازاریابی شبکه ای وجود ندارد اما در واقع عملکرد آنها بر این اساس است آیا پیگیرد قانونی شامل شرکت و اعضا آنها خواهد شد؟ و ثبت شکایت از آنها ممکن است؟ و اصلا این قسم از فعالیت دارد به درستی انجام میشود و اشکالی به آن وارد نیست؟

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط

سلام

مرجع اظهار نظر درخصوص شبکه ای بودن یا نبودن یک فعالیت, کمیته نظارت بر عملکرد شرکت های بازاریابی شبکه ای است, لذا صرف ادعای خود سایت ملاک نیست.

ضوابط و مقررات فعالیت در زمینه بازاریابی شبکه ای نیز کاملاً مشخص است و جزییات آن بطور کامل در آیین نامه مربوطه  ذکر شده است.

به هر حال عضویت و فعالیت در شرکت های هرمی یا شبکه ای که فعالیت غیرقانونی و غیر مجاز دارند, می تواند مشکلاتی را نیز برای خود اعضا ایجاد نماید.

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی Borhan2

سلام! اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه جرایم فضای مجازی, استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی, مالکیت فکری و کپی رایت, قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری و غیره را در این سایت مطرح نمایید.

سایت موسسه: www.cyberlaw.ir

تلفن موسسه : 88610340

فکس موسسه : 88628135

ایمیل : info @ ictlaw.ir

رزرو وقت مشاوره حضوری: 09120136257

مشاوره حقوقی

دسته بندی ها

دانلود نمونه شکایت کیفری جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه لایحه دفاعیه جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه دادخواست حقوقی

سینما وکیل - سینما حقوق

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

مشاوره با کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات  

اینستاگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

تلگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

سجاد نعیم وفا , کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

سینما وکیل - سینما حقوق  

...