رفع مسدودی کارت بانکی ام چقدر زمانبر هستش؟

0 امتیاز
2,694 بازدید
سوال شده دی 8, 1396 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط 2221777

با سلام.

سه ماه پیش از یک سایت خرید اینترنتی، وقت ملاقات ماساژ رزرو کردم. موقع رزو سایت اطلاعات کارت بانکی ام را گرفت و بعد از اون صفحه سایت تایید نشد. متوجه نشدم رزو شد یا نه! همون شب، بعد از چند ساعت یعنی نصف شب 700تومان پول به حسابم واریز و چند ثانیه بعدش 720هزار تومان از حسابم برداشت شد.

صبح تراکنش های بانکی رو دیدم به بانک مراجعه کردم گفتم کسی بدون اطلاع من حسابم را هک کرده. بانک گفت بخاطر اینکه 20هزار تومان از حسابت کسر شده ارزش شکایت نداره برو تغییر رمز بده. منم پرینت واریز و برداشت ها رو گرفتم و بی خیال ماجرا شدم.

بعد دوماه کسی ازم شکایت کرده و متوجه شدم کارتم رو پلیس فتا مسدود کرده. به پلیس فتا مراجعه کردم گفتن صاحب پولی که از کارت ایشان به حساب شما واریز شده شکایت کرده. منم به پلیس فتا توضیح دادم که کسی بدون اطلاع خودم و با هک کردن اطلاعات بانکی ام واریز و برداشت کرده نصف شب و من نميدونم چرا از من شکایت شده! الان بعد یکماه از مراجعه به پلیس فتا. پیامکی به من آماده که پرونده شما به شماره فلان به دادیاری دادسرای ناحیه 31 رفته. الان من به نظر شما چه کاری کنم تا بیگناهی من ثابت بشود خیلی ممنون

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده دی 10, 1396 توسط borhan

با سلام و احترام،

راه اول - می‌توانید بطور همزمان از دارنده حساب مقصد (برداشت کننده مبلغ 720 هزار تومان) بابت برداشت غیرمجاز از حساب بانکی و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات، طرح شکایت کنید و از قاضی پرونده فعلی بخواهید که شماره حساب مقصد (برداشت کننده 720 هزار تومان) را از بانک استعلام نموده و دارنده حساب را به عنوان متهم/مطلع احضار نماید. همچنین ضمن بیان اظهارات مندرج در متن سوال نزد قاضی پرونده، پرینت حساب بانکی خود (مبنی بر واریز مبلغ 700ت و برداشت 720ت در دوره مزبور) را به همراه استشهادیه کتبی شهود (ترجیحا همان کارمند بانک) به قاضی پرونده تحویل نمایید.

راهکار دوم- در صورت جلب رضایت شاکی در مرحله دادسرا، برخی از قضات نسبت به رسیدگی به جنبه عمومی جرم با اغماض برخورد نموده و پرونده را در همان مرحله دادسرا مختومه می‌نمایند. باتوجه به ارزش پرونده و نیز اتلاف وقت و احتمال صدور حکم بر علیه شما، می‌توانید رضایت شاکی پرونده را جلب نموده و سپس درخصوص کل مبلغ 720 هزار تومان بر علیه صاحب حساب مقصد طرح شکایت کنید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...