اتهام کلاهبرداری از طریق سایت دیوار و بلوكه كردن حساب بانکی

0 امتیاز
600 بازدید
سوال شده آبان 23, 1396 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط noyicemi

سلام و خسته نباشيد.

سوالي داشتم من داخل سايت ديوار يه دستبند طلا اگهي كرده بودم و خانمي تماس گرفتن و گفتن ميخوان ولي نميتونن حضوري بيان و يه پيك ميفرستن و پول رو واريز ميكنن و مبلغي هم نقد پيك ميده بهم دوتا ٦٠٠به حساب بنده واريز و فرداش يه آقايي اومدن و ٧٠تومن دادن و دستبند و فاكتور و بسته بندي دادم بهشون حالا متوجه شدم حسابم را بلوكه كردن و انگار اين خانم به پليس فتاي بروجرد شكايت كرده و بنده تهرانم من بايد چه كار كنم

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 25, 1396 توسط borhan

با سلام و احترام،

از سوال طرح شده چنین برداشت می شود که طرف مقابل شما علیرغم دریافت کالا، مدعی عدم دریافت آن گردیده است. در گام نخست شما باید ضمن مراجعه حضوری به دادسرای محل طرح شکایت، از عنوان اتهامی مطلع گردید. همچنین اسناد دال بر تحویل کالا (از قبیل پیامکها و ایمیل های مبادله شده، یا شهادت شهود، و غیره) را به مقام قضایی تحویل دهید.

به عنوان نکته مهم دقت داشته باشید که حتی در صورت صحت ادعای طرف مقابل (مبنی بر عدم تحویل کالا)، این پرونده وصف حقوقی داشته و فرد متخلف باید در محاکم حقوقی ملزم به انجام تعهد گردد، فلذا این پرونده وصف مجرمانه نخواهد داشت .

درخصوص تفاوت بین محاکم حقوقی (دادگاه عمومی یا شورای حل اختلاف) و محاکم کیفری (دادسرا/دادگاه کیفری) نیز لینک های ذیل را مطالعه بفرمایید:

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...