موسسه حقوق تخصصی فناوری اطلاعات برهان       بانک اسناد و قراردادهای حقوقی

ایا شخص مزاحم توسط پیدا شدن توسط پلیس فتا به من معرفی می شود

0 امتیاز
60 بازدید
سوال شده مهر 23, 1396 در جرایم رایانه ای و اینترنتی بوسیله ی Arminbehi

با سلام و احترام

ایا شخص مزاحم اینترنتی و یا پیامکی پس از شناسایی توسط پلیس فتا به من معرفی می شود و یا مانند مزاحمین تلفنی بار اول فقط به خود شخص تذکر و یا مجازات می دهند و به من معرفی نمی شود؟

اگر شخص بعد از ارسال پیامک و یا پی ام اینستاگرامی پی ام ها را حذف کند که در اینحال از باکس من هم حذف می شود و سیم کارت خود را بسوزاند باز هم می توانم ثابت کنم که او مزاحم بوده و مجازات خواهد شد یا خیر؟

سپاس

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده مهر 28, 1396 بوسیله ی borhan

با سلام،

در صورت طرح شکایت از سوی شما (داشتن شاکی خصوصی) و موفقیت پلیس فتا در یافتن متهم پرونده، طبعاً متهم به دادسرا احضار خواهد گردید و شاکی در جریان جزییات امر (منجمله هویت متهم) قرار خواهد گرفت.

درخصوص پیامک، اپراتورهای مخابراتی تا مدت 6 ماه موظف به ثبت داده ها هستند و امکان بازیابی پیامک نیز تا حدودی میسر است. درخصوص شبکه های اجتماعی خارجی نظیر تلگرام و اینستاگرام، چنانچه اصل مستندات از بین رفته باشند امکان بازیابی و استناد به آنها در محاکم قضایی وجود ندارد.

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی

به سایت مشاوره حقوقی خوش آمدید

  Borhan2  

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88605139
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

  cyber-law-ir   وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان می باشد. خدمات حقوقی حوزه فناوری اطلاعات (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...