ارائه خدمات دانشگاهی / مجازات خرید و فروش پایان نامه

0 امتیاز
163 بازدید
سوال شده آذر 19, 1397 در مالکیت فکری توسط reza2010

باسلام. همانگونه که استحضار دارین، در سال گذشته قانون مجازات فروش پایان نامه تصویب و ابلاغ گردید. بنده پیش از ابلاغ قانون فوق، ۲ پایان نامه را در اختیار دو دانشجو قرار دادم و هر دو دفاع کردند. پس از مدتی دانشگاه به بهانه نزدیکی و مشابهت موضوع و متن پایان نامه ها هر دو دانشجو را به کمیته انضباطی فراخواند و آنها را تعلیق کرد.

اکنون پس از گذشت مدت زمان یک سال، بر اساس چیزی که شنیده ام، دانشجو ها و دانشگاه می خواهند از بنده شکایت بکنند. در صورتی که دانشگاه و ۲ دانشجو بخواهند ادعا نمایند که دو پایان نامه ای که پیش از ابلاغ قانون مجازات پایان نامه نویسی در اختیار آنها قرار داده ام، شبیه همدیگر می باشد و مثلا بگویند پایان نامه یکی از آنها را در اختیار دیگری قرار داده ام ( با وجود اینکه به هیچ وجه اینگونه نیست)، در صورتی که بتوانند هم این قضیه را اثبات کنند، چه اتهام و مجازاتی متوجه بنده می باشد؟با تشکر

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آذر 21, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام

با عنایت به اینکه قانون مزبور عطف به ماسبق نخواهد شد، مجازات های مندرج در این قانون برای شما منظور نخواهد شد، لیکن این مسئله به منزله آن نخواهد بود که از منظر سایر قوانین و مقررات نیز برخوردی صورت نخواهد گرفت.


مطالعه بیشتر:

ماده واحده قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی؛ تهیه، عرضه و یا واگذاری آثاری از قبیل رساله، پایان‌نامه، مقاله، طرح پژوهشی، کتاب، گزارش یا سایر آثار مکتوب و یا ضبط شده پژوهشی، علمی و یا هنری اعم از الکترونیکی و یا غیر الکترونیکی توسط هر شخص حقیقی یا حقوقی به قصد انتفاع و به عنوان حرفه یا شغل - با هدف ارائه کل اثر و یا بخشی از آن توسط دیگری به عنوان اثر خود جرم است.

قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 25 بازدید
 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...