ارتباط نامشروع

0 امتیاز
217 بازدید
سوال شده آبان 26, 1397 در سوالات متفرقه توسط kasra

با سلام
چندی پیش یکی از دوستان بنده که متاسفانه متاهل هم هست با خانومی از طریق تلگرام آشنا شد که ایشان نیز متاسفانه متاهل میباشد، ابتدا از طریق تلگرام و بعد از طریق تماس با موبایل و پیامک با یکدیگر در ارتباط بوده اند، از آنجایی که خانم در ابتدای رابطه با دوست بنده اظهار کرده بود به علت اختلاف شدید با همسرش قصد جدا شدن و طلاق را دارد، و اینک که الان در پی کتک خوردن این خانم از شوهرش و گرفتن نامه پزشک قانونی و اقامه دعوا، هم اینک شوهر ایشان در پی اثبات رابطه نامشروع این خانم میباشد و از آنجاییکه قبلا و حدود دو سال پیش نیز این خانم با شخص دیگری بصورت چت در تلگرام در ارتباط بوده و تعدادی عکس در هیبت لباس خانه و بیرون در تلگرام برای آن آقا ارسال کرده و شوهر این خانم به یکباره متوجه شده و گوشی را از خانم گرفته و نزد خود نگه داشته (البته سیم کارت استفاده شده به نام این خانم نبوده و به نام شخص غریبه و ناشناس دیگری بوده)
چند سوال از حضورتان میخواستم بپرسم:
۱- آیا دادگاه بر اساس گوشی نزد این آقا که به نام این خانم نبوده ولی فقط چت ها و عکسها مرتبط با خانم بوده، به شکایت شوهر در خصوص رابطه نامشروع رسیدگی میکند؟
۲- در صورتی که دادگاه به ادعای شوهر، توجه کرده و شکایت ایشان را بپذیرد آیا دستور پرینت ریز مکالمات و پیامهای اخیر گوشی خانم را به درخواست شوهر صادر میکند؟
۳- در صورتی که پرینت مکالمات و پیامها گرفته شود، این پرینت در چه بازه زمانی صورت خواهد گرفت، چون تماسها و پیامهای دوست بنده با این خانم مربوط به ۵ ماه پیش بوده و بعد از آن فقط از طریق تلگرام یا اینستا در ارتباط بوده اند
۴- با توجه به اینکه اکانت و چت های دوست بنده و این خانم همگی پاک شده اند، آیا دادگاه درخواست کنترل و بازیابی چت ها و پیامهای ردو بدل شده در اینستاگرام و تلگرام رو نیز صادر خواهد کرد؟ و آیا امکان ردیابی چت ها و پیامها بعد از پاک شدن پیامها و اکانتهایشان، وجود دارد؟
۵- البته سیم کارت این خانم در زمان استفاده ایشان و رد و بدل کردن پیام و مکالمه در ۵ ماه پیش به نام شوهر خانم بوده که دو ماه پیش به نام خانم تغییر کرده، آیا امکان انکار استفاده خانم از این سیم کارت در ۵ ماه پیش توسط این خانم وجود دارد و دادگاه به ادعای کدامیک از خانم و یا شوهرش توجه مینماید؟
۶- در صورت اثبات این رابطه برای دادگاه و با توجه به پیامهای دوست بنده و این خانم مبنی بر ملاقات یکدیگر و رابطه نامشروعشان، چه حکمی برایشان صادر خواهد شد؟
با تشکر فراوان

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آبان 27, 1397 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام،

پاسخ گوئی به این حجم از سوالات از طریق مشاوره اینترنتی قطعا میسر نخواهد بود، اما مختصراً به عرض می رسد که؛ مالکیت سیم کارت و گوشی تاثیری در این مسئله ندارد. صدور هر دستور قضائی (از جمله پرینت مکالمات و غیره) بستگی به نظر قاضی پرونده دارد. چت ها و پیام های حذف شده از شبکه های اجتماعی قابلیت بازیابی ندارد. در صورتی که رابطه نامشروع یا عمل منافی عفت (غیر از زنا) اثبات گردد، فرد مجرم به شلاق تا 99 ضربه محکوم خواهد شد (میزان مجازات تابع نظر قاضی پرونده است) و اگر عمل با عنف یا اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اینکه چه مواردی مصداق رابطه نامشروع تلقی می شوند، می توانید به پاسخ سوالات مشابه (رابطه نامشروع و  بررسی جرم رابطه نامشروع) مراجعه فرمایید.

  • ماده 637 قانون مجازات اسلامی؛ « هرگاه زن و مردی که بین آن ها علقه زوجیت نباشد، مرتکب روابط نامشروع یا عمل منافی عفت غیر از زنا از قبیل تقبیل یا مضاجعه شوند، به شلاق تا نود و نه ضربه محکوم خواهند شد و اگر عمل با عنف و اکراه باشد فقط اکراه کننده تعزیر می شود.»

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 20 بازدید
سوال شده 4 روز قبل در سوالات متفرقه توسط mojtaba
–1 امتیاز
1 پاسخ 24 بازدید
سوال شده 12 تیر 1398 در سوالات متفرقه توسط Pari
0 امتیاز
1 پاسخ 25 بازدید
 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...