انجام ندادن پروژه در ازای پولی که یک سایت اینترنتی بابت آن دریافت نموده است

0 امتیاز
63 بازدید
سوال شده اسفند 17, 1396 در خرید و فروش اینترنتی توسط hadi.pourtaghi

سلام، وقت بخیر. اینجانب بابت انجام پروژه نرم افزاری با یک سایت آشنا شده و قرار شد بابت انجام آن یک میلیون و پانصد هزار تومان پرداخت کنم و در ازای آن یکسری موارد را به من تحویل بدهند. ابتدا 750 هزار تومان واریز کردم و بعد از ارسال عکس دمو از طرف سایت مجبور شدم اعتماد کنم و 750 هزار تومان دیگر واریز کنم. اما بعد از واریز مرحله دوم دو تا عکس دیگر از نرم افزار فرستادند و گفتند کار ما تمام است و دیگر پاسخگو نبودند.

به دادسرای شهرستان محل اقامت رفتم که نهایتا قرار منع تعقیب صادر شد. بصورت حقوقی هم شکایت کردم اما به بنده گفتند چون آدرسی از شخص ندارین که بشود ابلاغ کرد، کارتان به نتیجه نخواهد رسید. با توجه به اینکه بنده شماره حساب و تلفن و لینک سایت را دارم، چرا با این داده ها کاری نمی‌کنند که شخص براحتی پول دیگران را بالا نکشد. یعنی واقعا هیچ راهی برای پیگیری وجود ندارد؟ به پلیس فتا هم مراجعه کردم و گفتند تا زمانی که از دادسرا برای ما پرونده نیاید ما پیگیری نمیکنیم، حال که وضعیت پرونده منع تعقیب شده و شورای حل اختلاف در حالت شکایت حقوقی میگوید که عدم داشتن آدرس یعنی سخت یا بی نتیجه بودن شکایت، چرا شکایت آنقدر باید سخت باشد که هر کلاهبرداری، هر کاری خواست بتواند براحتی انجام دهد و ترسی از قانون نداشته باشد؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اسفند 20, 1396 توسط کارشناس حقوقی 1

با سلام و احترام،

مسئله شما فاقد وصف مجرمانه است، فلذا طرح دعوا در دادسرا از ابتدا اقدام صحیحی نبوده است.

ضمن اینکه نداشتن آدرس خوانده به معنای به نتیجه نرسیدن پرونده نیست. شورا یا محاکم حقوقی می توانند اقدام به استعلام از بانک یا مخابرات نموده و آنگاه هویت و مشخصات کامل خوانده مشخص خواهد شد.

بعلاوه شما از طریق سرویس‌های whois می توانید بخشی از اطلاعات مالک دامنه را استخراج نمایید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...