تایید کلاهبرداری اینترنتی توسط دادسرا و صدور کیفرخواست

0 امتیاز
339 بازدید
سوال شده آذر 17, 1396 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط ابراهیم نو
ویرایش شده آذر 17, 1396 توسط ابراهیم نو

بنده صاحب فروشگاه اینترنتی هستم. حدود ۱۰ ماه پیش سفارشی از یه مشتری داشتیم و به دلیل مشکلات فنی قادر به تولید نبودیم. پاسخگوی تماس ها نبودم. ایشان بعد ۷ ماه بعد از بنده شکایت کیفری نموده برای بنده هیچ ابلاغیه ای جهت دفاع صادر نشده. دادسرا کیفر خواست صادر نموده و منتظر برگزاری دادگاه می باشم. آیا این مورد جنبه کیفری دارد؟ بنده در زمینه تولیدی خود کاملا فعال هستم و رسید ها و استشهادها و قبوض دریافت حقوق به کارکنان و قبوض رضایت مشتری از تحویل کالای مشابه زیادی در دست دارم. آیا می توان با ارایه مدارک دادگاه فوق دادگاه را به برگزاری دادگاه حقوقی مجاب نمود؟ بنده از مراحل مختلف کار اقدام به تهیه عکس و فیلم برای مشتری نمودم و تلگرامی ارسال کردم. ولی بعد به مشکل تعطیلی خوردم و هیچ برنامه ای مشخصی جهت ارایه نداشتم. کار ایشان در حد همان مرحله پیش تولید مانده است.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آذر 22, 1396 توسط borhan

باسلام

درخصوص سوالی که مطرح فرمودید، عنوان اتهامی و جزئیات پرونده اهمیت بسزایی دارد. علی ایحال طبق قانون درصورتی که شخص "در حین معامله به دلیل عدم موجودی کالا و یا‌عدم امکان اجرای خدمات، نتواند تعهدات خود را انجام دهد، باید مبلغ دریافتی را فوراً‌ به مخاطب برگرداند، مگر در بیع کلی و تعهداتی که برای همیشه وفای به تعهد غیرممکن ‌نباشد و مخاطب آماده صبر کردن تا امکان تحویل کالا و یا ایفای تعهد باشد." نقض ماده مزبور، ضمانت اجرای کیفری داشته و متخلف به جزای نقدی محکوم خواهد شد.

البته دقت داشته باشید متن قوانین (قرارداد ) مندرج در سایت نیز از اهمیت برخوردار بوده و متن مزبور بعضاً می‌تواند رافع مسئولیت متعهد در قواعد تخییری (غیر آمره) گردد.

براساس نوع کالا/ خدمات جنابعالی، بروز یا عدم بروز فورس ماژور در بازه ای از زمان، عنوان اتهامی مطروحه در پرونده، متن قوانین مندرج در سایت و غیره دفاعیات گوناگونی می‌تواند قابل طرح باشد، پیشنهاد می‌شود باعنایت به کیفری بودن پرونده حتماً از وکیل خبره در این حوزه بهره بگیرید.

پیروز و سربلند باشید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...