با سلام نمونه قرارداد مشارکت نرم افزاری با برنامه نویس می خواستم. بدون اینکه برنامه نویس رو استخدام کنم.

+19 امتیاز
1,901 بازدید
سوال شده اسفند 4, 1393 در پدیدآورندگان نرم افزار توسط sanamsahand

با سلام.

یک نمونه قرارداد مشارکت نرم افزاری با برنامه نویس می خواستم. بدون اینکه برنامه نویس رو استخدام کنم.

با این توضیح که من یک شرکت نرم افزاری هستم و می‌خواهم در تهیه نرم افزارهای مشتریان خود از وجود یک تیم برنامه نویس بهره ببرم بدون اینکه آنها را استخدام کنم. یعنی با آنها قرارداد همکاری ببندم.

باتشکر

1 پاسخ

+8 امتیاز
پاسخ داده شده اسفند 6, 1393 توسط borhan

با سلام و آرزوی موفقیت. باید خدمتتون عرض کنم تنظیم قرارداد از تخصصی ترین امور حقوقی است که به عنوان مبنایی ترین عامل در تنظیم روابط طرفین شناخته می شود. چرا که موضوع اصلی مورد توافق، تعهدها و حقوق هریک از طرفین، وضعیت قرارداد در‌صورت نقض (پیش بینی وجه التزام- پیش بینی حق فسخ، پیش بینی موارد انفساخ، سایر ضمانت اجراها)، نحوه حل و فصل اختلافات و ... همه و همه برمبنای کلمات، عبارات و نهایتا فحوای کلی قرارداد معین می گردد.

قراردادی که تمامی نکات در آن رعایت شود بیش از هر چیز در پیشگیری از اختلاف و در‌صورت بروز اختلاف در حل و فصل قضیه کاربرد خواهد داشت، از جمله این نکات می توان به این موارد اشاره کرد؛ به کارگیری الفاظ و عبارات صریح در معنا، تعیین تکلیف موارد تخطی هریک از طرفین از تعهدات، در‌نظر گرفتن قوانین آمره و ابتنا بر ضوابط و اصول حقوقی کشور مربوطه (و نه استفاده از ترجمه نمونه قراردادهای خارجی که قابلیت تفسیر براساس حقوق داخلی را ناممکن می سازد) و ...

بنابراین و باتوجه به این که هر قرارداد برای توافقی خاص، به منظور رسیدن به هدفی خاص، و با در‌نظر گرفتن قصد طرفین... تنظیم می گردد، در هر مورد می بایست با وکیل متخصص در حوزه مورد نظر مشورت کرد؛ برای مثال در همین فرضی که مطرح کردید چند مدل قرارداد می توان پیشنهاد کرد، که با توجه به حوزه کاری تان مباحث مالکیت مادی / مالکیت معنوی/ حقوق مربوط به تغییر و توسعه نرم افزار/ قرارداد NDA و ... را نیز پیش خواهد کشید. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  تماس بگیرید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...