موسسه حقوق تخصصی فناوری اطلاعات برهان       بانک اسناد و قراردادهای حقوقی

تهدید به انتشار تصاویر و فیلم های خصوصی

0 امتیاز
53 بازدید
سوال شده 28 شهریور 1396 در جرایم رایانه ای و اینترنتی بوسیله ی سارا

باسلام

یه خانم با یه آقا به نیت ازدواج دائم صیغه کردن و بعد از اتمام صیغه به دلیل دروغهای متعددی که آقا به خانم گفتن خانم ادامه ندادند. آقا مدام تهدید می‌کنند که از خانم فیلم های خصوصی دارند و اگه باهاش دوباره ارتباط نداشته باشه فیلم ها را پخش خواهد کرد.

خواهش میکنم راهکار بفرمایید. مشکل اینه که اون آقا یه فرد مهمی تو شهر هستند و خانم ترس از شکایت دارند.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 28 شهریور 1396 بوسیله ی borhan

با سلام و احترام،

به استناد ماده 17 قانون جرایم رایانه ای، انتشار تصاویر خصوصی افراد بدون رضایت آنها جرم است. ضمن اینکه تهدید به انتشار این تصاویر نیز جرم است و توصیه می‌شود کلیه اسناد و مدارک دال بر تهدیدات را از طریق پیامک و ایمیل و غیره مستندسازی نمایید.

درخصوص ترس از شکایت، دقت داشته باشید که گاهی اوقات همین مسئله موجب تجرّی مجرمین در انجام اقدامات خلاف قانون می گردد. بهرحال قبل از پیگیری حقوقی، حتماً ادله دیجیتال را مستندسازی نمایید.

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی

به سایت مشاوره حقوقی خوش آمدید

  Borhan2  

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88605139
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

  cyber-law-ir   وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان می باشد. خدمات حقوقی حوزه فناوری اطلاعات (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...