شکایت از سایت شرطبندی

0 امتیاز
739 بازدید
سوال شده شهریور 8, 1396 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط iman051

سلام حدود بیست میلیون تومن در سایت شرطبندی باختم البته برد هم داشتم واریز از طرف سایت به حسابم داشتم ولی چند روز آخر فقط باخت...ميخوام بدونم ميتونم شکایت از سایت اقدام کنم و مبلغی که متضرر شدم را پس بگیرم بدون اینکه خودم محکوم بشم؟؟؟

دارای دیدگاه 16 خرداد 1397 توسط Ahad
نمایش از نو 22 خرداد 1397 توسط Ahad
سلام که اشتباه کردید بیاید یه ثوابی کنید یه سایت هست بنامه bet online اولش خیلی کاربر جمع کرد الان داره سره همشون کلاه میذاره خیلایام خبر ندارن به این امید که پولشونو میریزن حساب ولی نمیدونن که دوست من چهار ملیون تومن باخته فقط سیصد هزار تومنشو برده که حتی دیگه جوابشم نمیدن با حسابشم نمیریزن خواهش میکنم اگه کسی میتونه اطلاع رسانی کنه که بقیه قربانی نشن بخدا ثواب داره خیلیا این جریانو نمیدونن

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده شهریور 13, 1396 توسط borhan

با سلام  و احترام،

به استناد مواد 705 تا 711 قانون مجازات اسلامی، قمار جرم است و دست قضات برای برخورد با چنین جرایمی باز است، لیکن حسب تجربه، برخی از قضات دعوای مربوط به این نوع از جرایم را بدواً رد می‌نمایند و وارد رسیدگی به آنها نمی‌شوند. از سوی دیگر در برخی از موارد، افراد (تحت شرایط خاصی) موفق به بازگشت وجوه گردیده‌اند. به هر حال این مسئله تا حد زیادی به نظر قضایی فرد رسیدگی کننده بستگی دارد. همچنین باید اشاره داشت که برخی از حقوقدانان قایل به وجود تفاوت‌های فقهی فیمابین قمار و شرط‌بندی هستند.

توضیح بیشتر آن که:

از حیث حقوقی؛ به طور‌کلی باید توجه داشت " شرط‌بندی یا گرو‌بندی " از مصادیق بارز «استفاده بدون جهت» است بنابراین اگر مالی پرداخت شده باشد می توان آن را پس گرفت. حتی اگر بازنده ای برای پرداخت مبلغی که باخته، چک یا براتی صادر کرده باشد، پس از اثبات این که سند مذکور برای شرط بندیصادر شده، دادگاه حکم بطلان آن را صادر می کند.

از حیث کیفری؛ این مسئله که عمل ارتکابی شما قمار محسوب می شود یا شرط بندی از اهمیت به سزایی برخوردار است، چرا که  "قمار" جرم بوده و ( طبق قانون: قماربازی با هر وسیله ای ممنوع و مرتکبین آن به یک تا شش ماه حبس و یا تا (74) ضربه شلاق محکوم می شوند و در‌صورت تجاهر به قمار‌بازی به هردو مجازات محکوم می شود. ) اما در صورتی که عمل "شرط بندی و باخت در آن" محسوب شود از حیث کیفری تحت این عنوان مجازاتی برایش درنظر گرفته نشده است. و این تمایز براساس رکن مادی و معنوی عمل ارتکابی مشخص می شود. هرچند خارج از این عنوان بعضاً گفته می شود می توان این مورد را از مصادیق ماده 2 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء اختلاس و کلاهبرداری دانست، طبق این ماده: (هرکس ......... به‌طور کلی مالی یا وجهی تحصیل کند که طریق‌تحصیل آن فاقد مشروعیت قانونی بوده است مجرم محسوب و علاوه بر رد اصل مال به مجازات‌سه ماه تا دو سال حبس و یا جریمه نقدی معادل دو برابر مال به دست آمده محکوم خواهد شد) 


مطالعه بیشتر :

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

مالکیت فکری کپی رایت حقوق نرم افزارها   وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...