استفاده از نام و برند ثبت شده برای نرم افزار

0 امتیاز
44 بازدید
سوال شده مرداد 28, 1396 در مالکیت فکری توسط moshaver

باسلام.

اخیرا متوجه شدیم که یک گروه برنامه نویسی، نرم افزاری را به بازار عرضه کرده که نام نرم افزار ما که سابقه چندین ساله در بازار دارد را برروی نرم افزار خود گذاشته اند وقتی با آنها تماس گرفته شد گفتند که میدانستیم که این نرم افزار وجود خارجی دارد و ما یک گروه کوچک در فلان شهرستان دورافتاده هستیم. اما علنا در سایت خود نام نرم افزار را وارد کرده اند به طوری که موقع جستجو در گوگل هم نام سایت ایشان بالاتراز سایت ما قرار میگیرد.

در ضمن سال گذشته علامت و نام نرم افزارمان را در علائم تجاری به ثبت رسانده ایم. برای طرح شکایت از ایشان چه مراحلی را باید دنبال کنیم و ازکجا اقدام کنیم؟ با تشکر

1 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده مرداد 30, 1396 توسط borhan

با سلام و احترام،

شما می توانید علاوه بر دعوای حقوقی، دعوای کیفری نیز طرح بفرمایید. برای طرح دعوای کیفری می توانید ضمن تنظیم شکواییه و مستندسازی ادله، از طریق پلیس فتا یا دادسرای محل سکونت خود اقدام به طرح دعوا نمایید.برای طرح دعوای حقوقی باید ضمن تنظیم دادخواست و مستندسازی ادله به محاکم حقوقی مراجعه فرمایید.

به استناد ماده 66 قانون تجارت الکترونیکی، با توجه به وقوع فعل فریب و مشتبه شدن مشتریان به اصالت کالا و خدمات، اقدام طرف مقابل شما جرم است. ماده 66 قانون تجارت الکترونیکی بیان می‌دارد؛ «به منظور حمايت از حقوق مصرف كنندگان و تشويق رقابت هاي مشروع در بستر مبادلات الكترونيكي استفاده از علائم تجاري به صورت نام دامنه (Domain Name) و يا هر نوع نمايش بر خط (Online) علائم تجاري كه موجب فريب يا مشتبه شدن طرف به اصالت كالا و خدمات شود ممنوع و متخلف به مجازات مقرر در اين قانون خواهد رسيد»

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...