شکایت از موسسه مشاوره پروژه دانشجویی

0 امتیاز
552 بازدید
سوال شده اسفند 13, 1395 در مالکیت فکری توسط sara

با سلام و خسته نباشید

بنده بصورت اینترنتی با موسسه ای که کار مشاوره در امور پایان نامه را انجام می دهد آشنا شدم و با آنها اعلام همکاری کردم. آنها کاری را برای من ارسال کردند و من بصورت کامل انجام دادم. کلیه مکاتبات ما بصورت اینترنتی بود و من چون در شهرستان بودم و موسسه در تهران بود نتوانستم حضوری بروم و قراردادی برای کار تنظیم کنم ولی آنها گویا خودشان با دانشجو قرارداد بستند.

کار را که تمام کردم و موقع هزینه دادن که شد، دیگر جواب درستی از آنها دریافت نمیکردم و مدتی با بهانه های مختلف جواب ایمیل ها را به تأخیر انداختند. تماس های من را پاسخ ندادند و خلاصه چندماهی من را معطل کردند. در نهایت هم گفتند که دانشجو دفاع کرده و شما کاری نمی توانی بکنی و من را تهدید کردند که شما را به وزارت علوم معرفی می کنیم که کار پروژه نویسی انجام میدهی. همه این مکاتبات در ایمیل من موجود هست.

من چگونه باید از موسسه شکایت کنم و آیا این امکان هست که با توجه به توضیحاتم حق خود را از آنها دریافت کنم یا خیر؟ عذرخواهی میکنم من تفاوت شکایت حقوقی و کیفری را نمی دانم. اگر امکان دارد این را هم توضیح بفرمایید که آیا امکان دارد من در شهر خودم بتوانم شکایت کنم و حق خود را دریافت کنم؟

با تشکر و احترام

1 پاسخ

+1 امتیاز
پاسخ داده شده اسفند 18, 1395 توسط borhan

باسلام

صرف نظر از پرداختن به نوع پروژه ای که واگذار شده و مسایل حقوقی مربوط به آن، با توجه به توضیحاتی که فرمودید، هم امکان طرح دعوای حقوقی (الزام به انجام تعهدِ شخصی که قرارداد را نقض کرده) و هم امکان طرح دعوای کیفری (مجازات شخص مجرم) وجود دارد. که در هر دو مورد می‌بایست مستندات و مکتوبات مربوطه را پیوست نمایید.
هرچند برای پاسخ دقیق نیاز به بررسی کامل مفاد قرارداد است؛ تا مشخص شود درخصوص تاخیر در انجام تعهد و مغایرت پروژه تحویلی با مفاد قرارداد، چه ضمانت اجرایی پیش‌بینی شده است. بنابراین اگر در قرارداد ضمانت اجرای نقض را پیش بینی نموده باشید، مطابق آن عمل خواهد شد، در غیر این صورت راهکار پیش بینی شده در قانون پیش روی شماست و حکمِ الزام به انجام تعهد داده خواهد شد به همین موازات بحث جبران خسارت نیز قابل پیگیری خواهد بود.
با عنایت به آن‌چه توضیح دادید؛ امکان طرح شکایت کیفری (مثل کلاهبرداری مندرج در قانون جرایم رایانه ای و ...) وجود خواهد داشت. ولی برای پاسخ دقیق و سایر عناوین مجرمانه در این خصوص نیاز به اطلاع از جزئیات بیشتری است.
همان‌طور که مشخص شد تفاوت‌هایی زیادی بین دعوای حقوقی و کیفری وجود دارد، دعوای کیفری مربوط به فعلی است که قانون برای آن مجازات (حبس/ شلاق/ جزای نقدی و.. ) درنظر گرفته است. ولی برای دعوای حقوقی دادگاه مجازاتی در نظر نمی گیرد بلکه فرد را ملزم به انجام تعهداتش می‌نماید.
موفق باشید.
 

سوالات مشابه

0 امتیاز
1 پاسخ 104 بازدید
مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی Borhan2

سلام! اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه جرایم فضای مجازی, استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی, مالکیت فکری و کپی رایت, قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری و غیره را در این سایت مطرح نمایید.

سایت موسسه: www.cyberlaw.ir

تلفن موسسه : 88610340

فکس موسسه : 88628135

ایمیل : info @ ictlaw.ir

رزرو وقت مشاوره حضوری: 09120136257

مشاوره حقوقی

دانلود نمونه شکایت کیفری جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه لایحه دفاعیه جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه دادخواست حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

مشاوره با کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات  

اینستاگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

تلگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...