0 امتیاز
184 بازدید
در کلاهبرداری مالی, سرمایه گذاری توسط
ویرایش شده توسط

با سلام و احترام خدمت شما عزیزان ، در حدود ۴ ماه قبل خانمی بنام ............ در تماس اینستاگرامی و واتساپ ادعا کرد بازرس بانک  چارترد استاندارد آمریکا در نیویورک است و شخصی ایرانی بنام ....  که تاجر نفت و گاز بوده و دارای حساب بانکی در این بانک مبلغ ۱،۹۰۰،۰۰۰دلار در حساب خود دارد و درسال۲۰۰۶ در سانحه رانندگی به همراه خانواده اش فوت کرده و چون وارث ندارد من رمز حساب را به تو میدهم و تو از طریق سایت بانک مکاتبه کن و رمز حساب بده و ادعای خویشاوندی با مرحوم بکن و آنها تایید میکنند .و من هم به آدرس اینترنتی بانک چارترد استاندارد که خودش داده بود پیام دادم رمز حساب دادم و آنها از من در خواست عکس گذرنامه و کارت ملی کردند و من هم در کمال سادگی تصویر همه مدارکم را فرستادم و آنها قبول کردند و به من گفتند از این به بعد طرف حساب تو پست بین الملل بنام delivery service company با دو چمدان پول را در داخل ایران به تو بدهد و شماره واتساپ شخص پستی را دادند و من باو تماس گرفتم و آنها تقاضای پول کردند در حد فاصل تیر ماه تا شهريور ماه ۱۴۰۰، من پول را که ۱۶۰۰۰دلار بود را برای شرکت یاد شده حواله کردم و بعد از چند بار درخواست مجدد پول ازمن شک کردم و آنها آقایی بنام حميدرضا ....  را بعنوان نماینده خود در ایران اعلام نموده و برایم تصویر کارت ملی شان را هم ارسال کردند که به‌ احتمال زیاد خود آقای ..... هم خبر ندارد که چه اتفاقی افتاده، سپس باشماره واتساپی پستی یا بازرس بانک تماس تصویری کردم و دیدم جواب ندادند و فهمیدن که لو رفتن قطع کردن.و فهمیدم کلا کلاهبرداریه.ومن که وسوسه و فریب خورده بودم تازه روشن شدم.و تصویر تمام مدارکم رو فرستادم و میترسم با تصاویر مدارکم کلاهبرداری به اسم من بکنند و تا الان مونده بودم چکار کنم . و الان تصمیم گرفتم شکایت کنم . البته من از تمامی پیام‌های ارسالی اسکرین شات گرفتم.

لطفا در صورت امکان در اسرع وقت منو راهنمایی کنید

ممنون از اینکه پاسخ میدین .

منتظر دریافت پاسخ شما هستم

شماره تلفن من .............

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط

سلام

برای طرح شکایت کیفری باید به دادسرای محل سکونت (در شهر تهران به دادسرای ناحیه 31 - ویژه رسیدگی به جرایم رایانه ای) مراجعه نمایید.

البته این نوع از دعاوی به نتیجه نخواهد رسید. اما به منظور ثبت در سوابق قضائی و ایجاد حق دفاع در صورت سواستفاده های آتی از مدارک شما ، مناسب است.

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی Borhan2

سلام! اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه جرایم فضای مجازی, استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی, مالکیت فکری و کپی رایت, قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری و غیره را در این سایت مطرح نمایید.

سایت موسسه: www.cyberlaw.ir

تلفن موسسه : 88610340

فکس موسسه : 88628135

ایمیل : info @ ictlaw.ir

رزرو وقت مشاوره حضوری: 09120136257

مشاوره حقوقی

دسته بندی ها

دانلود نمونه شکایت کیفری جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه لایحه دفاعیه جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه دادخواست حقوقی

سینما وکیل - سینما حقوق

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

مشاوره با کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات  

اینستاگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

تلگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

سجاد نعیم وفا , کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

سینما وکیل - سینما حقوق  

...