رفع توقیف خودرو توقیف شده برای مهریه - مستثنیات دین

0 امتیاز
9,763 بازدید
سوال شده آذر 5, 1395 در سوالات متفرقه توسط mra_king
خودروی همسر خودم را بابت مهریه توقیف فیزیکی نموده و مدت 20 روز است که خودرو در پارکینگ به سر میبرد روز گذشته دیدم سوار خودرو شده در خیابان میباشد.چگونه توانسته خودرو رو رفع توقیف و از پارکینگ خارج کند در صورتی که هنوز دادگاه مهریه تشکیل نشده و با توجه به اینکه خودرو جز مستثنات دین محسوب نمیشود آیا امکان رفع توقیف و ترخیص خودرو وجود دارد؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده آذر 6, 1395 توسط borhan

باسلام

دقت داشته باشید هر گاه مالی از محکوم‌علیه در قبال خواسته یا محکوم‌به توقف شده باشد محکوم‌علیه می‌تواند یک بار تا قبل از شروع به عملیات راجع‌به فروش درخواست تبدیل مالی را که توقیف شده است به مال دیگری بنماید مشروط بر این که مالی که پیشنهاد می‌شود از حیث قیمت و سهولت‌فروش از مالی که قبلاً توقیف شده است کمتر نباشد. محکوم‌له نیز می‌تواند یک بار تا قبل از شروع به عملیات راجع به فروش درخواست تبدیل مال توقیف‌شده را بنماید. در صورتی که محکوم‌علیه یا محکوم‌له به تصمیم قسمت اجرا معترض باشند می‌توانند به دادگاه صادرکننده اجراییه مراجعه نمایند.‌تصمیم دادگاه در این مورد قطعی است.

علاوه بر این درخصوص خروج خودرو از مستثنیات دین و موارد استثنای آن می توانید به توضیحات مندرج در سوال طبق قانون جدید دیگه ماشین (خودرو) جزو مستثنیات دین نیست؟ مراجعه فرمایید.موفق باشید.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...