موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان       بانک اسناد و قراردادهای حقوقی

+1 امتیاز
220 بازدید
در برداشت غیرمجاز از حساب بانکی توسط
با سلام چند روز پیش  بنده لپ تاپم رو که کارهای مالی باهاش انجام میدادم برای تعمیر به یک مغازه بردم یک روز بعد از تحویل گرفتن لپ تاپ در آخرین ساعات شب فرد ناشناسی وارد کارتابل بانکیم شد و مبلغ زیادی از حسابم برداشت کرد متاسفانه به دلیل عدم همکاری بانک ها با وجود دستور قضایی جهت مسدود کردن حساب های مذکور بعد از اینکه پول من چندین حساب چرخید متاسفانه از بانک برداشت شده است بنده گزارش و شکایت نامه این سرقت رو به پلیس فتا ارائه دادم ولی پلیس در مورد مشکوک بودن من به افرادی سوالی مطرح نکرد . ایا الان من می توانم از آن مغازه به جرم لو رفتن اطلاعات بانکیم شکایت کنم و اگر ثابت شود که آن مغازه مقصر نیست می تواند ادعای حیثیت کند و از من شاکی شود؟

1 پاسخ

0 امتیاز
توسط

سلام

بله به استناد مواد 1 و 12 و 13 قانون جرایم رایانه ای امکان طرح دعوا بر علیه آن واحد صنفی وجود دارد. ضمن اینکه عناوین مجرمانه دیگری نیز می توان به اتهامات ایشان افزود.

البته امکان طرح شکایت صنفی در اتحادیه های صنفی نیز وجود دارد.

  • ماده 1 قانون جرایم رایانه ای : هركس به طور غیرمجاز به داده‌ها یا سامانه‌های رایانه‌ای یا مخابراتی كه به‌وسیله تدابیر امنیتی حفاظت‌شده‌است دسترسی یابد، به حبس از نود و یك روز تا یك‌سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهدشد.
  • ماده 12 قانون جرایم رایانه ای : هركس به طور غیرمجاز داده‌های متعلق به دیگری را برباید، چنانچه عین داده‌ها در اختیار صاحب آن باشد، به جرای نقدی از یك میلیون (1.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال و در غیر این صورت به حبس از نود و یك روز تا یك سال یا جزای نقدی از پنج میلیون (5.000.000) ریال تا بیست میلیون (20.000.000) ریال یا هر دو مجازات محكوم خواهد شد.

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی Borhan2

سلام! اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه جرایم فضای مجازی, استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی, مالکیت فکری و کپی رایت, قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری و غیره را در این سایت مطرح نمایید.

سایت موسسه: www.cyberlaw.ir

تلفن موسسه : 88610340

فکس موسسه : 88628135

ایمیل : info @ ictlaw.ir

رزرو وقت مشاوره حضوری: 09120136257

مشاوره حقوقی

دسته بندی ها

دانلود نمونه شکایت کیفری جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه لایحه دفاعیه جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه دادخواست حقوقی

سینما وکیل - سینما حقوق

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

مشاوره با کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات  

اینستاگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

تلگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

سجاد نعیم وفا , کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

سینما وکیل - سینما حقوق  

...