انتشار کتاب به صورت اپلیکیشن اندروید در مارکت

0 امتیاز
74 بازدید
سوال شده اردیبهشت 23, 1395 در پدیدآورندگان نرم افزار توسط توسعه دهنده
با سلا م ایا انتشار رمان خداوند الموت ترجمه مرحوم ذبیح الله منصوری به صورت اپلیکیشن اندروید در مارکت های اندروید مجاز است؟ یا خیر؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده اردیبهشت 24, 1395 توسط borhan

با سلام و آرزوی موفقیت، به طور کلی درخصوص کتب ترجمه باید به نکات زیر توجه داشته باشید،

  • هرگونه حق بهره‌برداری و نشر و پخش و تکثیر یا تجدید چاپ هر ترجمه‌ای با مترجم و یا وارث قانونی او است. مدت استفاده از این حقوق که به‌وارث منتقل می‌شود از تاریخ مرگ مترجم سی سال است.
  • حقوق فوق الذکر قابل انتقال به غیر است و انتقال گیرنده از نظر استفاده از این حقوق قائم‌مقام انتقال دهنده برای استفاده از بقیه مدت از این حق‌خواهد بود. (ذکر نام مترجم در تمام موارد استفاده الزامی است.) ؛ البته باید توجه داشته باشید در‌‌هرحال، انتقال گیرنده ی حق پدیدآورنده ( مثلا ناشر )، حداکثر تا سی سال پس از واگذاری امکان استفاده از این حق را دارد ( و توافق تنها بر مدت کمتر معتبر است ) لذا پس از انقضای این مدت حق مذکور در صورت حیات پدیدآورنده متعلق به خود او و‌در صورت فوت وی به مدت به وارث منتقل می شود.
  • تکثیر کتب و نشریات به همان زبان و شکلی که چاپ شده به قصد فروش یا بهره‌برداری مادی از طریق افست یا عکسبرداری یا طرق مشابه‌بدون اجازه صاحب حق ممنوع است.
  • نسخه‌برداری یا ضبط یا تکثیر آثار صوتی که بر روی صفحه یا نوار یا هر وسیله دیگر ضبط شده است بدون اجازه صاحبان حق یا‌تولیدکنندگان انحصاری یا قائم‌مقام قانونی آنان برای فروش ممنوع است.
  • اشخاصی که عالماً و عامداً مرتکب یکی از موارد فوق شوند بعضاً علاوه بر تأدیه خسارات شاکی خصوصی به حبس جنحه‌ای از سه ماه تا یک‌سال محکوم خواهند شد.

بنابراین پاسخ شما بستگی به تاریخ فوت مترجم و ( درصورت ارث/ وصیت / یا انتقال در زمان حیات ) انقضای مدت 30 سال خواهد داشت. برای ملاحظه سایر نکات مرتبط می توانید به پاسخ  حقوق مالکیت کتابی که نویسنده یا مترجم آن فوت کرده و ۳۰ سال از مرگ وی گذشته بر عهدهٔ چه کسی است؟مراجعه کنید.  

سوالات مشابه

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا  

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

وکیل سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...