از سایت من با کارت هکی خرید شده

0 امتیاز
45 بازدید
سوال شده 3 مهر 1398 در خرید و فروش اینترنتی توسط alirezakhan

سلام ، بنده یک فروشگاه اینترنتی دارم که متصل به درگاه پرداخت اینترنتی است من از هر خریدار شماره موبایلی که تایید دومرحله ای شده دارم و آی پی و چت هایی که حینه دریافت خدمات با من کرده .

در تراکنش های پارساله سایته بنده تعدادی تراکنش بوده که با کارته هکی انجام شده و ما اطلاعی نداشتیم و خدمات مربوطه رو به واریز کننده دادیم و تموم شده رفته . الان بعد از یک سال ، چندین بار از پلیس فتا های استان های مختلف به من زنگ زدن و به صورت تلفنی از من مستنداته خریدها رو خواستن و من بهشون دادم و تشکر کردن و رفتن و حل شده قضیه .

حتی توی‌یک پرونده ای در اردبیل متهم شده بودم با چند نفره دیگه که اونا همگی به حبس محکوم شدن و من هیچی چون کاری نکرده بودم (دادگاه نرفتم به صورت تلفنی ازم گرفتن همه چیو) . حالا جدیدا یه مورد احضار شدم به دادسرا به عنوان مطلع و رفتم به بازپرس جواب دادم و مستنداتم رو گرفت و نوشت و گفت برو به سلامت .

بعد دوباره احضار شدم به دادسرای نیابت اصفهان و این بار متهم به برداشت غیر مجاز از حساب شده بودم و فکر کرده بودن من از حساب برداشت کردم ، مستنداتم رو دادم و توضیحات دادم که من فقط مالکه سایتم نه خریدار و خریدار فلانی‌بوده ولی در اخر مجبور شدم و وثیقه گزاشتم چون توی نیابت گفته بودن وثیقه بگیرید از متهم  .

الان مجددا یه احضاریه اومده از همون شعبه ی نیابت اصفهان  که نوشته : احضاریه جهت انجام کاری برای شخص ذی سمت و علت حضور رو نوشته : (دفاع از اتهام انتسابی) . الان نمیدونم موضوع این یکی چیه و چی رو باید توضیح بدم ، ولی وقتی حضور پیدا کنم ایا ممکنه نیاز به وثیقه باشه دیگه ؟ ممکنه بگن چون یه پرونده ی بازه دیگه داری برو بازداشت یا زندان ؟ ممکنه چون دومین باره که میرم پیشه یه قاضی برای موضوعه تکراری ، حرفمو قبول نکنه ؟ ممکنه بگه دیگه ازت وثیقه قبول نمیکنم ؟ با توجه به اینکه مستندات من کامله ، اگر خواست بازداشت کنه ، وکیل بگیرم کاری میتونه بکنه؟

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 6 مهر 1398 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام

همه این موارد بستگی به نظر قاضی پرونده دارد و قاضی براساس محتویات پرونده می تواند هر قراری صادر نماید.

بطور کلی استفاده از وکلای دادگستری در پرونده های کیفری بالاخص در مقام متهم, ضروری به نظر می رسد.

سوالات مشابه

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا  

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

وکیل سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...