تحصیل مال نامشروع از طریق جرایم رایانه ای

0 امتیاز
31 بازدید
سوال شده 7 شهریور 1398 در جرایم رایانه ای و اینترنتی توسط h_gh_0317

سلام.
شخص الف به صندوق قرض الحسنه مراجعه میکند با استفاده از کارت شخص ب که در دستش میباشد.

با استفاده از دستگاه پوز که در داخل بانک میباشد، کارت میکشد و  مقداری پول به حساب خودش واریز میکند.

آیا این تحصیل مال نامشروع از طریق جرایم رایانه ای میشود؟ (ماده ۷۴۱ قانون مجازات اسلامی)

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 7 شهریور 1398 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام,

در این زمینه وحدت رویه خاصی وجود ندارد و برخی از مراجع براساس ماده 13 قانون جرایم رایانه ای و برخی دیگر براساس ماده 2 قانون تشدید مجازات مرتکبین ارتشاء اختلاس و کلاهبرداری اقدام به صدور رای می نمایند.

در این زمینه می توانید به نظریه مشورتی شماره ۱۱۶۱/۹۳/۷ ـ ۱۸/۵/۱۳۹۳ نیز مراجعه بفرمایید.

نظریه مشورتی اداره کل حقوقی قوه قضائیه- ماده ۷۴۱

سوالات مشابه

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا  

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

وکیل سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا   سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...