احراز هویت در خرید و فروش اینترنتی

0 امتیاز
249 بازدید
سوال شده شهریور 2, 1398 در خرید و فروش اینترنتی توسط xmedison

سلام روز خوش
سرویس خدمات مالی آنلاین داریم که مشتریان می توانند از خدمات ما با پرداخت آنلاین استفاده کنند. (خرید و فروش ووچر پرفکت مانی و وب مانی)

  تمامی وب سایت های همکار ما اقدام به احراز هویت از طریق گرفتن تصویر سلفی همراه کارت بانکی و کارت ملی میکنند که برای خیلی از مشتریان بخصوص خانمها ایجاد اشکال میکند و با توجه به امکان جعل در تصاویر با استفاده از فتوشاپ چندان مدارک معتبری نخواهد بود.
 حتی با مراجعه به بانک های متعدد و درخواست خدماتی که بتوان از خرید با کارت های دزدی جلوگیری کرد داشتیم که مدیران بانکی اعلام کردند که هیچ خدماتی نداریم و خود مشتری موظف به ابطال کارت بمحض سرقت هست و هیچ مسئولیتی در قبال استفاده از کارت بانکی مسروقه ندارند و در صورت مفقود شدن کارت حتی در ساعات تعطیلی بانک ها صاحب کارت موظف است با مراجعه به عابربانک و استفاده از خدمات بدون کارت، کارت را مسدود کنند.
ما در سایت تنها موبایل مشتری را ثبت و با ارسال کد به موبایل شماره را راستی آزمایی میکنیم چون تنها وسیله قابل استناد شماره موبایل هست که تمامی اپراتورها موظف به فروش سیمکارت با استفاده از احرازهویت کامل مدارک شناسایی و ثبتی و آدرس خریدار هستند.
میخواستم بدونم در جایی که بانک ها و حتی اپراتورهای موبایل که با استفاده از شماره های آنها خلاف یا خرید کالایی با کارت دزدی انجام میگیرد، هیچ مسئولیتی را متوجه خود نمیدانند آیا برای ما به عنوان فروشنده خدمات اینترنتی در این خصوص مسئولیتی وجود دارد؟ و درصورت ارتکاب همچنین جرمی ما مسئول خواهیم بود؟
آیا واقعا قوانینی وجود دارد که سایت های همکار را ملزم به احراز هویت آن هم با گرفتن عکس سلفی از مشتری میکند؟ خود این عکس ها انواع مشکلات را ایجاد کرده و تازه کارایی خاصی نداره و براحتی قابل جعل کردن هستند.
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
با تشکر از شما

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده شهریور 6, 1398 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام،

مسئله شما یک چالش عمومی در حوزه پرداخت است و باید با تعامل دستگاه های متعدد قانونی و صنفی حل شود.

راهکارهایی در دست پیگیری است، شما نیز می توانید مشکلات خود را از طریق کمیسیون تجارت الکترونیک سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران مطرح و پیگیری نمایید.

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی Borhan2

سلام! اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه جرایم فضای مجازی, استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی, مالکیت فکری و کپی رایت, قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری و غیره را در این سایت مطرح نمایید.

سایت موسسه: www.cyberlaw.ir

تلفن موسسه : 88610340

فکس موسسه : 88628135

ایمیل : info @ ictlaw.ir

رزرو وقت مشاوره حضوری: 09120136257

مشاوره حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

اینستاگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

تلگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...