نحوه شکایت برای دریافت پول پیش پرداخت ، ضرر و زیان و هزینه دادرسی پروژه طراحی سایت و اپلیکیشن

0 امتیاز
166 بازدید
سوال شده خرداد 14, 1398 در قراردادهای فناوری اطلاعات توسط heydar
نمایش از نو خرداد 23, 1398 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام

وقت به خیر ، شرح پروژه : قرارداد پروژه ای به ارزش 60 میلیون تومان در تاریخ 97/05/06 جهت پیاده سازی سایت و اپلیکیشن با زمان بندی کلی 6 ماهه ( فاز 1 پس زماه <7 آبان > فاز 2 <7 دی > 1 ماه نیز زمان آزمایش کار <7 بهمن > منعقد گردید. در تاریخ 97/05/07 مبلغ 20 میلیون تومان به عنوان پیش پرداخت به حساب مجری واریز گردید.

بعداز آن جهت پیاده سازی طی تماس هایی که گرفته میشد مدام مرحله به مرحله به دروغ میگفتند که این بخش درحال پیاده سازی هست . تا تاریخ 27 آذر بعد از اینکه به اسرار بنده مبنی بر این که شما تا به حال کاری ارائه نداده اید یکی از مجریان در طی تماس تلفنی که صوت آن موجود است اذعان کرد که اپلیکیشن موبایل دیزاینش زده شده ( چه گرافیک بی کیفیتیcrying) بی شباهت با درخواست ارائه شده و کد های پشتش مونده و برای سایت هم هیچ اقدامی صورت نگرفت به هر ترتیب قول تکمیل پروژه به صورت شفاهی را دادندو باتوجه به افزایش قیمت ارز و کمبود وقت پذیرفتم و صورت جلسه ای را تنظیم کرده تا با اخذ تعهدات بیشتر مجری را مجبور به اجرای تعهدات گذشته نمایم . که در انحای کار دیدم نحوه پیاده سازی بدون توجه به درخواست های مکتوب ارائه شده می باشد و از قبول صورتجلسه سرباز میزنند و از فاصله 6 دی تا 28 دی در حالی که به نوعی تاریخ قرارداد پایان رسیده بود تنها صفحه اول سایت با کپی برداری از سایت شرکتشان بدون وجود بخش های درخواستی درحال اقدام بودندکه به نوعی مشخص شده بود که توانایی پیاده سازی پروژه به طور کل نه در بازه زمانی اعلام شده ندارند . به نوعی توانایی فنی لازم برای انجام این پروژه ندارند و حاضر به قبول تعهدات جدید در صورت عدم تحقق اهداف پروژه را نیستند.به نوعی زمان پروژه به پایان رسیده بود و به دلیل اینکه مجری چیزی را تحویل نداده بود قرار داد باطل شده بود . در تاریخ 8 بهمن 97 یکی از مجریان رجوع کرده و بیان داشته که ما تحلیل درستی از پروژه نداشتیم و شروع به تحلیل بخش ثبت نام سایت شدیم و بنا بود پس از طراحی شماتیک بر روی کاغذ به دست بنده برسد تاپس از تایید به گرافیست برای طراحی ارجا گرددکه زمانی که بنده پیشنهاد مورد تایید را ارائه داده ام که متوجه شدم بدون هماهنگی به طراح داده شده است. و بنده از قبل گفته بودم پیش شرط برای ادامه کار لازم است تا قرارداد جدید امضا گرددکه پس از یک هفته دیدم که باز از این کار سر باز میزنند و ادامه کار را قبول قراردادجدید منوط کردم که متاسفانه مجری قطع همکاری کرد.

پس از آن برای مشخص شدن وضعیت پروژه در تاریخ 97/12/13 درخواست تامین دلیل دادم و کارشناس پس از بررسی مدارک ، اسناد وشواهد اعلام کرد که ادعای مجری مبنی بر عدم دریافت تحلیل فرآیندهای پروژه منطبق بر ماده 5-5 رد گردیده و جمیع کارهای صورت گرفته  از طرف مجری ، فاقد ارزش مادی و معنوی که در چارچوب قرارداد به آن متعهد شده است می باشد.

بنده از مجری چندین بار درخواست فاکتور کردم که 98/02/07 در کمال تعجب کل پیش پرداخت را فاکتور کرده است .

سوال : امروز چه اقدامی باید صورت دهم تا وجه پیش پرداخت ، ضرر و زیان ( کاهش ارزش پول) و ضررهای عدم پیاده سازی پروژه و هزینه های اعاده دادرسی را دریافت کنم؟

آیا می توان به آن حکم کلاهبرداری را اتلاق کرد و پرونده را کیفری نمود ؟

 

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده خرداد 14, 1398 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام

پرونده شما جنبه کیفری ندارد و باید اقدام به طرح دعوای حقوقی نمایید.

برای طرح دعوای حقوقی نیز باید ضمن تنظیم یک دادخواست حقوقی و ثبت آن نزد مرجع قضائی (ثبت دادخواست ها همکنون از طریق دفاتر خدمات الکترونیک قضائی انجام می شود) و پرداخت هزینه دادرسی، پرونده را از طریق محاکم عمومی حقوقی پیگیری نمایید. 

با توجه به پیچیدگی های پرونده های حقوقی، توصیه می شود در زمان طرح دعوا حتماً از مشاوره وکلای دادگستری بهره بگیرید.

سوالات مشابه

مشاوره حقوقی مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی Borhan2

سلام! اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه جرایم فضای مجازی, استارتاپ ها و کسب و کارهای اینترنتی, مالکیت فکری و کپی رایت, قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری و غیره را در این سایت مطرح نمایید.

سایت موسسه: www.cyberlaw.ir

تلفن موسسه : 88610340

فکس موسسه : 88628135

ایمیل : info @ ictlaw.ir

رزرو وقت مشاوره حضوری: 09120136257

مشاوره حقوقی

دانلود نمونه شکایت کیفری جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه لایحه دفاعیه جرایم رایانه ای و اینترنتی

دانلود نمونه دادخواست حقوقی

رزرو وقت مشاوره حقوقی حضوری - سایبرلا

رزرو وقت مشاوره حقوقی تلفنی - سایبرلا

وکیل جرایم سایبری متخصص جرایم اینترنتی - سایبرلا

مشاوره با کارشناس رسمی دادگستری کامپیوتر و فناوری اطلاعات  

اینستاگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

تلگرام موسسه حقوق فناوری اطلاعات برهان

متن کامل قانون جرایم رایانه ای - سایبرلا

متن کامل قانون تجارت الکترونیک - سایبرلا

سینما وکیل - سینما حقوق  

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...