کلاهبرداری در دیوار

0 امتیاز
64 بازدید
سوال شده 23 اردیبهشت 1398 در خرید و فروش اینترنتی توسط جم

سلام

چند روز پیش من یه تخت خواب برای فروش گذاشته بودم، یه آقایی تماس گرفت و خواستار خرید اون تخت شد. آدرس گرفت و اومد که تخت رو ببره. مبلغ تخت دو میلیون تومان بود که به ظاهر برای من کارت به کارت کرد و از اونجایی که اس ام اس بانک نداشتم به رسید کارت به کارت که دارای شماره پیگیری و شماره ارجاع بود اعتماد کردم.

متاسفانه بعد از چک کردن حساب متوجه شدم که پولی به حسابم نیومده و اون رسید جعلی هست. البته من از شماره پلاک وانت عکس گرفتم و با دوربین از ایشان فیلم گرفتم که تخت را بردند و گفتند مبلغ رو کارت به کارت کردند.

میخواستم بدونم آیا امیدی به شکایت و برگشت پولم هست، و اینکه اصلا مراحل شکایت چگونه است و به کجا باید شکایت کنم

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 23 اردیبهشت 1398 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام

جرم مزبور در زمره جرایم رایانه ای محسوب نمی شود، برای طرح شکایت باید به دادسرای عمومی و انقلاب محل سکونت خود مراجعه نمایید.


  • ماده 536 قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات)؛ هر كس در اسناد يا نوشته‌ هاي غير رسمي جعل يا تزوير كند يا با علم به جعل و تزوير آن‌ ها را مورد استفاده قرار دهد علاوه بر جبران‌ خسارت وارده به حبس از شش ماه تا دو سال يا به سه تا دوازده ميليون ريال جزاي نقدي محكوم خواهد شد.
  • ماده 523 قانون مجازات اسلامی (بخش تعزیرات)؛ جعل و تزوير عبارتند از: ساختن نوشته يا سند يا ساختن مهر يا امضاي اشخاص رسمي يا غير رسمي خراشيدن يا تراشيدن يا قلم بردن ‌يا الحاق يا محو يا اثبات يا سياه كردن يا تقديم يا تاخير تاريخ سند نسبت به تاريخ حقيقي يا الصاق نوشته‌ اي به نوشته ديگر يا بكار بردن مهر ديگري ‌بدون اجازه صاحب آن و نظاير اينها به قصد تقلب.

سوالات مشابه

جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا  

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

  جایزه سایت مشاوره حقوقی سایبرلا   موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...