خرید آنلاین از سایت اینترنتی

+1 امتیاز
25 بازدید
سوال شده 27 فروردین 1398 در خرید و فروش اینترنتی توسط امین حمایت

با سلام. بنده یه گوشی موبایل به مبلغ پانصد هزار تومان از این سایت اینترنتی www.......com  خریدم ولی هیچ جوری نمیتونم باهاشون ارتباط برقرار کنم فاکتور خریدمم دارم ممکنه سرم کلاه گذاشته باشند.؟؟اگه میشه یه نگاهی به این سایت بندازید.

1 پاسخ

0 امتیاز
پاسخ داده شده 27 فروردین 1398 توسط کارشناس حقوقی 1

سلام

بطور کلی در زمان خرید از سایت های اینترنتی باید به وجود نماد اعتماد الکترونیک، نماد ساماندهی، عضویت آن سایت در تشکلها و اتحادیه های صنفی و .... دقت بفرمایید.

بهرحال کلیه فروشگاه های اینترنتی ملزم به رعایت قانون تجارت الکترونیک خواهند بود و شما از می توانید از حق انصراف هفت روزه خود استفاده نمایید.

متن کامل قانون تجارت الکترونیکی

  • ماده 37 قانون تجارت الکترونیکی؛ در هر معامله از راه دور مصرف كننده بايد حداقل هفت روز كاري، وقت براي انصراف (حق انصراف) از قبول خود بدون تحمل جريمه و يا ارائه دليل داشته باشد. تنها هزينه تحميلي بر مصرف كننده هزينه باز پس فرستادن كالا خواهد بود:
  • ماده 38 قانون تجارت الکترونیکی؛ شروع اعمال حق انصراف به ترتيب زير خواهد بود: الف – در صورت فروش كالا، از تاريخ تسليم كالا به مصرف كننده و در صورت فروش خدمات، از روز انعقاد. ب – در هر حال آغاز اعمال حق انصراف مصرف كننده پس از ارائه اطلاعاتي خواهد بود كه تامين كننده طبق مواد (33) و (34) اين قانون موظف به ارائه آن است. ج- به محض استفاده مصرف كننده از حق انصراف، تامين كننده مكلف است بدون مطالبه هيچ گونه وجهي عين مبلغ دريافتي را در اسرع وقت به مصرف كننده مسترد نمايد. د- حق انصراف مصرف كننده در مواردي كه شرايط خاصي بر نوع كالا و خدمات حاكم است اجرا نخواهد شد. موارد آن به موجب آيين نامه اي است كه در ماده (79) اين قانون خواهد آمد.

سوالات مشابه

 

مشاوره حقوقی

خوش آمدید !! به وبسایت مشاوره حقوقی در حوزه فضای مجازی

  Borhan2

اینجا مکانی برای پاسخگویی به سوالات حقوقی شماست. لطفا سوالات خود در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، حقوق سایبر، جرایم رایانه ای، کپی رایت نرم افزارها، قراردادهای فناوری اطلاعات، ثبت اختراع و علایم تجاری، و تجارت الکترونیک را در اینجا مطرح نمایید

سایت موسسه: www.ictlaw.ir
ایمیل : info @ ictlaw.ir
تلفن موسسه: 88610340
فکس موسسه : 88628135
تلفن هماهنگی : 09120136257

مشاوره حقوقی

    موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان  
  وکیل جرایم فضای سایبری   وکیل جرایم فضای سایبری   سینما وکیل - سینما حقوق    

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "موسسه توسعه حقوق فناوری اطلاعات و ارتباطات برهان" است.

خدمات حقوقی تخصصی در حوزه فناوری اطلاعات و فضای مجازی (وکالت دادگستری و مشاوره حقوقی)

...